کریپتو

مارکو فالکه از تیم توسعه بیت کوین کور جدا شد

مارکو فالک (Marco Falke)، توسعه‌دهنده بیت کوین روز سه‌شنبه اعلام کرد از جمع مهندسان نگهدارنده بیت کوین کور کناره‌گیری می‌کند. فالک یکی از ۵ توسعه‌دهنده Bitcoin Core بود که وظیفه نگهداری از این نرم‌افزار را برعهده داشت.

به گزارش کریپتوپوتیتو، با کناره‌گیری فالک، حالا تنها ۴ توسعه‌دهنده با نام‌های مایکل فورد (Michael Ford)، هنادی اسپاتوف (Hennadii Stepanov)، اندرو چاو (Andrew Chow) و گلوریا ژائو (Gloria Zhao) از نرم‌افزار بیت کوین کور نگهداری می‌کنند.

فالک بزرگترین مشارکت‌کننده بیت کوین کور بود و بیش از ۲۰۰۰ تغییر (Commit) در کد بیس بیت کوین را پیشنهاد و اعمال کرد.

صرافی ارز دیجیتال OKCoin و شرکت سرمایه‌گذاری پارادایم در طول سه سال از هفت سال فعالیت فالک به عنوان مهندس نگهدارنده Bitcoin Core، نقش اسپانسر و حمایت‌کننده مالی وی را برعهده داشتند.

فالک در توییتی در این رابطه نوشت:

من به ماهیت متن باز و همچنین بیت کوین علاقه‌مندم و نسبت به آینده خوش‌بینم. با این حال، نگهداری از Bitcoin Core دیگر برای من مناسب نیست. از موفقیت‌هایم خوشحالم و می‌دانم که بدون حامیان مالی من ممکن نبود.

وظیفه فالک به عنوان یکی از مهندسین نگهدارنده بیت کوین کور، تست تضمین کیفیت و تایید تغییرات جدید در کد بیت کوین در گیت هاب بود.

فالک اولین نفری نیست که جمع مهندسان نگهدارنده Bitcoin Core را رها می‌کند. در طی دو سال اخیر، افراد مطرحی از جمله جان نیوبری، ساموئل دابسون، یوناس اشنلی، پیتر وُل و ولادیمیر جی. ون‌درلان نیز از این مسئولیت کناره‌گیری کرده‌اند. ون‎‌درلان پیش‌تر به عنوان سرپرست بیت کوین کور فعالیت می‌کرد.

هرکدام از این توسعه‌دهندگان بنا بر دلایل متفاوتی از بیت کوین کور جدا شدند. اشنلی مدعی بود تغییر منافع و همچنین افزایش ریسک قانونی برای توسعه‌دهندگان اصلی باعث خروج وی از جمع توسعه‌دهندگان بیت کوین کور شده است. توسعه‌دهندگان بیت کوین همچنان تحت فشار قانونی افرادی مانند کریگ رایت هستند که ادعا می‌کنند بیت کوین را اختراع کرده‌اند.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه