کریپتو

چانگ‌پنگ ژائو به دنبال جایگزین BUSD؛ بایننس ۵۰ میلیون دلار TUSD صادر کرد

بر اساس داده‌های اتراسکن، تنها چند روز پس از دستور مقامات نظارتی آمریکا به شرکت پکسوس برای توقف صدور استیبل کوین BUSD، صرافی بایننس حدود ۵۰ میلیون دلار استیبل کوین ترو یو‌اس‌دی (TUSD) مینت کرده است.

به گزارش کوین تلگراف، این اقدام دو روز پس از آن صورت می‌گیرد که چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس در تاریخ ۱۴ فوریه (۲۵ بهمن) گفته بود بایننس به دنبال تنوع بخشیدن به ذخایر استیبل کوین خود در کنار BUSD است.

TUSD از محصولات شرکت تراست توکن است که تا کنون ۵مدل استیبل کوین با پشتوانه‌های مختلف عرضه کرده است.

علیرغم مینت حدود ۵۰ میلیون استیبل کوین TUSD، ژائو پیش از این گفته بود اقدامات نظارتی اخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا و اداره خدمات مالی نیویورک در طولانی‌مدت ممکن است به کاهش تسلط استیبل کوین‌های با پشتوانه دلار آمریکا منجر شود.

وی در این رابطه گفت:

من فکر می‌کنم با مواضع کنونی قانون‌گذاران در رابطه با استیبل کوین‌های با پشتوانه دلار آمریکا، احتمالا صنعت رمزارزها به سراغ استیبل کوین‌های با پشتوانه غیر دلاری حرکت کرده و به سمت استیبل کوین‌های الگوریتمی باز خواهد گشت.

وی افزود:

در حال حاضر، فشار از سمت سازمان‌ها و ارگان‌های متعددی اعمال می‌شود. این تنها بازار استیبل کوین‌های مبتنی بر دلار آمریکا را کوچک‌تر خواهد کرد.

ژائو خاطرنشان کرد اتفاقات اخیر باعث شده تا این صرافی به دنبال گزینه‌های دیگر در مکان‌های مختلف بگردد.

در حالی که مدیرعامل بایننس پیش از این گفته بود به دلیل کاهش تسلط BUSD این صرافی در کوتاه‌مدت از استیبل کوین USDC و تتر بیش از قبل پشتیبانی خواهد کرد، وی در اظهارات اخیر خود خاطرنشان کرد بایننس به دنبال بررسی استیبل کوین‌های مبتنی بر یورو و ین ژاپن است.

ژائو همچنین در رابطه با نگرانی‌ها در مورد استیبل کوین BUSD اظهار داشت که مقدار زیادی BUSD همچنان در گردش وجود دارد و هرچقدر افراد بیشتری بخواهند آن را بازخرید کنند، توکن بیشتری سوزانده و از گردش خارج خواهد شد.

مدیرعامل بایننس در اظهارنظری عجیب افزود که هیچ‌وقت نسبت به موفقیت استیبل کوین BUSD با نام تجاری دلار بایننس خوش‌بین نبوده است.

وی در این رابطه گفت:

صادقانه بگویم، BUSD هرگز برای ما تجارت بزرگی نبود. زمانی که شروع به کار کردیم من فکر می‌کردم این پروژه ممکن است شکست بخورد.

مینت ۵۰ میلیون دلار استیبل کوین TUSD در حالی صورت می‌گیرد که بایننس در ماه سپتامبر (شهریور)، به منظور افزایش نقدینگی برای کاربران، این استیبل کوین، USDC و USDP را به طور خودکار به BUSD تبدیل کرد. اتفاقی سهم BUSD از بازار استیبل کوین‌ها را در عرض چند هفته از ۱۰ به ۱۵٪ افزایش داد.

توییت TUSD بایننس
منبع: توییتر

استیبل کوین ترو یو‌اس‌دی در تاریخ ۵ مارس سال ۲۰۱۸ (۱۴ اسفند ۱۳۹۶) راه‌اندازی شد و در حال حاضر، در شبکه‌های اتریوم، آوالانچ، پالیگان و ترون عرضه شده است. این استیبل کوین با واریز سپرده‌های دلاری، به یک حساب امانی شخص ثالث مینت می‌شود.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه