اینترنت و شبکهکریپتوهوش مصنوعی

چت جی پی تی ChatGpT چیست؟

چت جی پی تی ChatGpT چیست؟، امرزوه شاید نام چت جی پی تی ChatGpT را در رسانه ها همانند توییتر زیاد شنیده باشید. قبل از همه اینها چت‌بات‌های هوش مصنوعی کاربرد خوبی نداشتند. اما چت جی پی تی ها  باهوش تر می باشند و منعطف تر هستند.

به گزارش اکسران : در این مقاله شما می توانید با چت جی پی تی ChatGPT به طور کامل آشنا شوید. همچنین می توانید اطلاعاتی در ارتباط با مزایا، معایب، روش هایی که توسعه دهندگان بلاکچین می توانند از ChatGPT ها استفاده کنند و همچنین کاربرد آن در حوزه ارزهای دیجیتال به طور کامل آشنا شوید.

چت جی پی تی ChatGPT چیست؟

چت جی پی تی ChatGPT یک چت بات هوش مصنوعی است که توسط  OpenAI، یک شرکت تحقیقاتی مستقر در سانفرانسیسکو توسعه یافته است. این یک مدل یادگیری زبان است که با هر دو تکنیک یادگیری ماشینی تحت نظارت و تقویتی سازگار است. برخلاف بسیاری از ربات های چت دیگر، ChatGPT بر یک مدل یادگیری گسترده و پیچیده متکی است. می تواند معنی و زمینه پیام های شما را درک کند و پاسخ هایی شبیه انسان ایجاد کند.

چت جی پی تی ChatGPT هنوز در مراحل اولیه خود است. نمونه اولیه در 30 نوامبر 2022 در دسترس عموم قرار گرفت. با این حال، این پتانسیل در حال حاضر به عنوان یک ابزار هوش مصنوعی چندکاره نشان داده شده است. علاوه بر توسعه ایده، گیم پلی، فیلمنامه نویسی و موارد دیگر، می توانید از این ابزار برای گپ زدن در مورد هر موضوع مورد علاقه خود نیز استفاده کنید. ChatGPT اولین چت باتی می باشد که آزمون تورینگ را گذرانده است. استفاده از چت جی پی تی هزینه ای ندارد و رایگان می باشد اما وب سایت آن برای ایران در دسترس نیست اما می توانید با نرم افزار تغییر آی پی از آن استفاده کنید. در این بین افرادی معتقد می باشند که چت جی پی تی ChatGPT دانش علمی بشر را در خود ذخیره نموده و نزدیک به هوش مصنوعی انسان مانند و سطحی از خودآگاهی است. مایکروسافت در نظر دارد تا نزدیک به 10 میلیارد دلار را در شرکت سازنده این چت بات سرمایه گذاری نماید و این فناوری را قبل از پایان ماه مارس به آفیس و موتور جستجوی بینگ بیاورد.

GPT مخفف Generative Pre-trained Transformer است که نمونه ای از فناوری هوش مصنوعی موسوم به مدل زبانی بزرگ می باشد که به صورت خودکار و با در دسترس داشتن حجم زیادی از داده ها در چند هفته آموزش دیده و بر اساس آنچه یاد گرفته، متن تولید می کند. نسخه دوم GPT در نوامبر 2019 عرضه شد و در آن زمان یک دستاورد مهم به حساب می آمد. اما به دلیل دسترسی به مجموعه داده های محدود در تولید متن های چند پاراگرافی، قدرت مانور نداشت. نسخه سوم این مدل در سال 2020 و در ماه ژوئن عرضه شد. GPT-3 در زمینه یادگیری ماشین معجزه می نماید و نمونه هایی که با استفاده از این هوش مصنوعی تولید شده اند، شگفت انگیز می باشند. نسخه به روز شده این مدل در چت بات ChatGPT به کار رفته است و در اوایل سال 2022 آموزش آن به پایان رسید و در اواخر نوامبر به صورت رایگان در دسترس عموم قرار گرفت.

ChatGPT دارای ویژگی های زیادی می باشد. کاربران می توانند درخواست های خود را در رابط کاربری این چت بات تایپ نموده و نتایج شگفت انگیزی دریافت نمایند. این موارد می تواند شامل تولید شعر، آهنگ، فیلم نامه، نوشتن مقاله و یا پاسخ به هر سوالی باشد.


چه کسی ChatGPT را ساخته است؟

چت جی پی تی ChatGPT توسط OpenAI، یک شرکت تحقیقاتی و هوش مصنوعی ایجاد شده است. این شرکت ChatGPT را در 30 نوامبر 2022 راه اندازی کرد.

OpenAI همچنین مسئول ایجاد DALLE•2، یک تولید کننده هنر هوش مصنوعی محبوب، و Whisper، یک سیستم تشخیص خودکار گفتار است.


عملکرد چت جی پی تی ChatGPT چگونه است؟

چت بات ChatGPT نوعی مدل زبانی بزرگ یا LLM می باشد که متکی بر شبکه ی عظیمی از نورون های مصنوعی است. به عبارت دیگر می توان بیان نمود که رفتار نورون های مغز انسان را تقلید می نماید. مدل زبانی GPT بر اساس معماری شبکه عصبی ترانسفورمر گوگل ایجاد شده و گوگل از این شبکه عصبی که گفته شد، برای ساخت مدل زبانی پیشرفته LaMDA استفاده نموده است. ترانسفورمر مدلی را تولید می کند که به منظور خواندن کلمات زیاد برای مثال یک جمله یا پاراگراف، قادر است آموزش داده شود.

همانطور که گفتیم، GPT مخفف Generated Pre-Trained Transformer است که ویژگی های اصلی را توضیح می دهد. ChatGPT 3.5 بر روی اطلاعات به دست آمده از یک صفحه جامع وب از سال 2020 تا 2021 از پیش آموزش داده شده است. Transformer مجموعه قوانین یا الگوریتمی را توصیف می کند که برای ایجاد پاسخ به سوالات استفاده می شود.

الگوریتمی که ChatGPT استفاده می کند بر اساس اولویت بندی کلمات در یک اعلان است. به عنوان مثال، اگر از شما خواسته شد جمله ای مانند “من احساس می کنم …” را تمام کنید، ممکن است از کلماتی مانند “خوشحال” یا “غمگین” استفاده کنید. وقتی یک عبارت اضافی به جمله اضافه می‌کنید، «من فقط یک فنجان قهوه خوردم، احساس می‌کنم…» ممکن است بیشتر مستعد استفاده از کلماتی مانند «انرژی»، «هوشیار» یا «بیدار» باشید. ما می‌توانیم یک جمله را به این شکل تمام کنیم، زیرا توانایی پردازش متن یک مکالمه را داریم. چیزی که ChatGPT را شبیه انسان می‌کند این است که می‌تواند زمینه را تعیین کند و پاسخی را بر اساس ترکیب کلمات کنار هم تنظیم کند، علاوه بر اولویت‌بندی استفاده از کلمات و عبارات خاصی که معمولاً در مکالمه استفاده می‌شود.


معرفی ویژگی های چت جی پی تی ChatGPT

ChatGPT با فناوری زبان GPT-3.5، یک مدل هوش مصنوعی ساخته شده توسط OpenAI نوشته شده است. این بر روی حجم عظیمی از داده های متنی از منابع مختلف آموزش داده شده است. چیزی که GPT را متمایز می کند این است که متن نزدیک به انسان را بر اساس قابلیت پیش بینی خود تولید می کند. تشخیص آنچه GPT تولید می کند از آنچه یک انسان واقعی می گوید دشوار است. این بدان معناست که برای ترجمه زبان، تولید متن، پاسخ‌های ربات چت، یا هر جریان دیگری که در آن جریان مکالمه طبیعی مورد نیاز است، ارزشمند است.

ChatGPT از مدل های قبلی OpenAI مانند InstructGPT،GPT-3 و Codex پیروی می کند. این از مدل قبلی سری GPT-3.5 تنظیم شده است که دوره آزمایشی-آموزشی خود را در نیمه اول سال 2022 به پایان رساند. به طور خاص، ویژگی های ChatGPT به شرح زیر است:

 • ارتباط محاوره ای
 • پاسخ های پویا
 • داده های مقایسه ای و پاسخ های مبتنی بر رتبه بندی
 • پاسخ های عمیق
 • به همه چیز پاسخ می دهد و سوال می پرسد
 • این بر اساس بیش از 300 میلیارد کلمه وارد پایگاه داده است
 • یادگیری مداوم حتی زمانی که پاسخ می دهد، در نهایت برای رسیدن به پاسخ های بهتر هر بار آموزش می بیند.

بررسی مزایای چت جی پی تی ChatGPT

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله بیان نمودیم، ChatGPT یا Generative Pre- trained Transformer یک چت بات مبتنی بر وب و یک برنامه کاربردی هوش مصنوعی مولد است که توسط آزمایشگاه تحقیقاتی هوش مصنوعی آمریکا OpenAI در نوامبر 2022 توسعه و راه اندازی شد. این بر اساس مدل GPT-3 است که از سیستم‌های هوش مصنوعی مانند یادگیری ماشینی و یادگیری عمیق و پردازش زبان طبیعی و مدل‌های زبان بزرگ برای تولید متن‌های انسان‌مانند و مکالمه انسان‌مانند با کاربران خود استفاده می‌کند.

این فناوری از زمان راه اندازی آن در بین گروه های مختلف افراد محبوبیت پیدا کرده است. این استقبال شامل ترکیبی از تمجیدها برای مزایا و کاربردهای بالقوه آن و همچنین انتقادهایی به دلیل محدودیت ها و معایب احتمالی آن است. در ادامه به بررسی مزایای چت جی پی تی ChatGPT خواهیم پرداخت:

 1. گفتگوی انسانی را تقلید می کند

ویژگی اصلی ChatGPT بر ارائه مکالمه شبیه به انسان بر اساس پرس و جوها یا دستورات کاربر متمرکز است. به طور کلی شبیه به فناوری های دستیار مجازی و برنامه های نرم افزاری مانند سیری از اپل و الکسا از آمازون است. با این حال، با توجه به قابلیت‌های آن، مکالمه‌های واقعی را تقلید می‌کند، زیرا مبتنی بر یادگیری پیشرفته‌تر نظارت شده و یادگیری تقویتی با استفاده از مدل‌های زبانی بزرگ است.

 1. ساخته شده بر اساس مدل GPT-3

GPT-3 یا Generative Pre-trained Transformer 3 یک زبان خودبازگشت و مدل پیش بینی زبان است که توسط OpenAI توسعه یافته است. این بزرگترین مدل زبان غیر پراکنده است و به عنوان یکی از مهم ترین سیستم های هوش مصنوعی تولید شده در نظر گرفته شده است. کیفیت متن هایی که تولید می کند، تشخیص اینکه آیا این متن توسط یک انسان نوشته شده است یا خیر، دشوار است.

 1. برنامه های کاربردی و مزایای گسترده

ربات چت همه کاره است. می تواند خروجی هایی مشابه کپی رایترهای تجاری هوش مصنوعی بنویسد. آزمایش ها نشان داده است که حتی می تواند موسیقی بسازد و آثار داستانی مانند داستان کوتاه تولید کند. این می تواند به سازندگان محتوا یا نویسندگان فنی کمک کند تا یک طرح کلی ارائه دهند. بات چت همچنین می تواند متن بزرگی را خلاصه، هضم و توضیح دهد. یکی دیگر از کاربردهای جالب ChatGPT این است که می تواند برنامه های کامپیوتری را نیز بنویسد و اشکال زدایی کند.

 1. تنظیم عملکرد و پاسخ ها

یکی دیگر از مزایای ChatGPT این است که پاسخ ها و عملکرد کلی آن را می توان به خوبی تنظیم کرد. از مدل‌های زبان بزرگ موجود استفاده می‌کند و در عین حال از طریق آموزش فعال با استفاده از یادگیری تحت نظارت و یادگیری تقویتی، فضایی برای پیشرفت‌های بیشتر دارد. یک کاربر می تواند به یک پاسخ خاص رای مثبت یا منفی بدهد و در عین حال بازخورد بیشتری نیز ارائه دهد.


بررسی معایب چت جی پی تی ChatGPT

 • عدم دقت و ابهام

یکی از بزرگترین انتقادات و محدودیت‌های ChatGPT این است که گاهی اوقات تمایل به تولید متن‌هایی دارد که قابل قبول یا قانع‌کننده به نظر می‌رسند، اما در ظاهر نادرست یا بی‌معنی هستند. این پدیده “Hallucination” نامیده می شود و در مدل های زبانی رایج است. علاوه بر این، هنگامی که صحبت از به دست آوردن اطلاعات می شود، ارجاع یا استناد ارائه نمی دهد. استفاده از این چت بات به تنهایی برای مقاصد تحقیقاتی و ردیابی الکترونیکی ایده آل نیست.

 • دانش محدود از رویدادهای اخیر

نسخه‌ای که در نوامبر ۲۰۲۲ راه‌اندازی شد، فقط می‌تواند اطلاعاتی درباره رویدادهایی که در سال ۲۰۲۱ و پیش از آن رخ می‌دهند ارائه کند. به زودی رویدادهای جدیدتری را ارائه خواهد کرد زیرا همچنان از داده های مبتنی بر متون تولید شده توسط انسان تغذیه می کند. با این وجود، با توجه به این اشکال، کاربران باید در نظر داشته باشند که دانش محدودی از حقایق دارد زیرا از مجموعه داده هایی استفاده می کند که به روز نمی شوند.

 • مسائل و دغدغه های اخلاقی

یکی دیگر از معایب ChatGPT این است که مورد بررسی قرار گرفته است. چندین موسسه آموزشی استفاده از آن را ممنوع کرده اند. محققان و خلاقان نگران نقض حق چاپ هستند زیرا خروجی های آن بر اساس متون تولید شده توسط انسان است. همچنین این سوال را مطرح می کند که آیا استفاده از آن به عنوان جایگزینی برای خدماتی که نیاز به تعاملات انسانی مانند نمایندگی خدمات مشتری و حتی مشاوره درمانی دارند، اخلاقی است یا خیر.

 • سایر پیامدهای حقوقی احتمالی

GPT با داده‌هایی از مجموعه داده Common Crawl ساخته شده است که حاوی مطالب دارای حق چاپ از شرکت‌های ناشر و نویسندگان و محققان فردی است. کارشناسان همچنین هشدار داده اند که می توان از برنامه های مبتنی بر هوش مصنوعی برای فعالیت های مجرمانه سایبری استفاده کرد. ChatGPT و سایر مشتقات با عدم قطعیت های قانونی و هزینه های احتمالی انطباق مواجه هستند.


معرفی موارد استفاده چت جی پی تی ChatGPT

در این قسمت از مقاله با برخی از موارد استفاده چت جی پی تی ChatGPT آشنا خواهید شد:

 1. خدمات مشتری

با استفاده از ChatGPT برای ایجاد یک ربات چت که می تواند سوالات و درخواست های مشتری را به طور طبیعی درک کند و به آنها پاسخ دهد، کسب و کارها می توانند تجربه خدمات مشتری کارآمدتر و راحت تری را ارائه دهند. این می تواند در زمان و منابع هم برای کسب و کار و هم برای مشتری صرفه جویی کند.

 1. وب سایت های تجارت الکترونیک

اینها می توانند کاربردی و مرتبط باشند. از ChatGPT می توان برای ایجاد بات های چت استفاده کرد که می تواند به مشتریان در یافتن محصولات، ارائه توصیه ها و تکمیل تراکنش ها کمک کند. این می تواند تجربه خرید شخصی تری را برای مشتریان فراهم کند و به طور بالقوه فروش را برای کسب و کار افزایش دهد. ظاهری از تعامل واقعی انسانی با شوخ طبعی، لذت، و عبارات مناسب در کلمات، یک تجربه خرید رضایت بخش را تشکیل می دهد.

 1. اهداف آموزشی

دانش‌آموزان و کارمندان می‌توانند از تجربه یادگیری شخصی‌شده‌ای که محتوا و ارزیابی‌های سفارشی‌شده به ارمغان می‌آورند، استفاده کنند. اینها بر اساس نیازها و پیشرفت کاربر است. این می تواند به ویژه در صنایعی که آموزش مداوم لازم است، مانند مراقبت های بهداشتی یا مالی مفید باشد.

 1. برنامه ریزی و رزرو قرار

چت‌بات‌ها می‌توانند فرآیند زمان‌بندی را تسهیل کنند و به کاربران این امکان را می‌دهند که به راحتی قرار ملاقات را رزرو کنند، بدون اینکه در یک سیستم پیچیده حرکت کنند یا منتظر بمانند. این می تواند به ویژه برای مشاغلی که به زمان بندی متکی هستند، مانند ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی یا ارائه دهندگان خدمات مفید باشد.

 1. صنعت سفر

از چت بات ها می‌توانند در رزرو پروازها، هتل‌ها و ماشین‌های کرایه‌ای کمک کنند و توصیه‌هایی برای مقاصد و فعالیت‌ها ارائه دهند. این می تواند فرآیند برنامه ریزی سفر را برای کاربران کارآمدتر و راحت تر کند.

 1. صنعت مراقبت های بهداشتی

از چت بات ها می توان برای ارائه اطلاعات و کمک های پزشکی مانند پاسخ دادن به سوالات متداول یا ارائه بررسی علائم استفاده کرد. این می تواند برخی از بارها را بر روی متخصصان مراقبت های بهداشتی کاهش دهد و منبع راحت تری برای بیماران فراهم کند.


معرفی محدودیت های چت جی پی تی ChatGPT

ChatGPT یک ابزار قدرتمند برای توسعه دهندگانی است که به دنبال ایجاد برنامه های چت بات با استفاده از پردازش زبان طبیعی هستند. توانایی آن در درک و پاسخ به ورودی های پیچیده و متنوع زبان و یادگیری و بهبود در طول زمان، آن را به انتخابی ایده آل برای ایجاد چت بات هایی تبدیل می کند که می توانند ارزشی برای کاربران ایجاد کنند.

 • اندازه پایگاه داده: ChatGPT حتی با وجود پایگاه داده گسترده‌اش، گاهی اوقات می‌تواند تنوع زبان‌ها، تجربیات و تنوع فرهنگی را در زمان واقعی درک کند. از این رو گاهی اوقات پاسخ ها خارج از زمینه یا نامناسب به نظر می رسد.
 • مدل های از پیش آموزش دیده: در واقع، ChatGPT به الگوریتم های یادگیری ماشینی بستگی دارد که توسط داده ها آموزش داده شده اند. با توجه به اینکه احتمال دارد آموزش مغرضانه یا معیوب باشد، نمی‌توانیم به درستی پاسخ‌ها تکیه کنیم. ممکن است سوگیری های سیستمیک نیز وجود داشته باشد.
 • منابع فشرده: این مدل از منابع زیادی نیرو می گیرد. این می تواند یک محدودیت برای دستگاه های تلفن همراه یا برخی از دستگاه های کم مصرف باشد.
 • جدول زمانی: ChatGPT هنوز رویدادهای پس از 2021 را پوشش نمی دهد. بنابراین پس از آن زمان پاسخی برای سوالات مربوط به هیچ چیز نخواهید یافت.
 • هزینه: گزارش شده است که در حال حاضر هزینه اجرای این مدل 3 میلیون دلار در ماه است. این می تواند در دراز مدت غیرقابل کنترل باشد. به علاوه، مردم باید دریابند که پس از پایان دوره بررسی، هزینه‌های کاربران در کجا قرار می‌گیرد.

کاربرد چت جی پی تی ChatGPT در ارزهای دیجیتال

همانطور که در مقالات متعدد بیان شده است، آینده ارزهای دیجیتال و هوش مصنوعی به یکدیگر وابسته می باشد. یادگیری ماشینی به دلیل پتانسیل بالایی که دارا می باشند و فناوری بلاکچین هنوز جای رشد دارند. متاورس یکی از جدیدترین بخش های ارز دیجیتال است که امروزه مورد توجه بسیاری قرار گرفته و بیشترین تاثیرپذیری از هوش مصنوعی را داراست. در ادامه شما می توانید با نقش چت جی پی تی ChatGPT در متاورس آشنا شوید.

 1. ماشین های انسان نما

کاربران برای کشف تمام زوایای قابل تصور در فضای متاورس می توانند به جستجوی موارد خاص بپردازند. چت بات ها قادر می باشند که پاسخ های کاربردی و قانع کننده ای را به کاربران ارائه دهند. به وسیله چت جی پی تی توصیف قسمت های مختلف متاورس و گفتگوی شخصیت ها به راحتی صورت می پذیرد.

 1. بازی های متاورسی

همانطور که در مقالات مربوط به دنیای متاورس گفته شده است، متاورس در قالب یک دنیای مجازی می باشد که خلاصه ای از جهان واقعی را نشان می دهد. بازی های متاورسی شامل تعاملات واقعی کاربران در فضای مجازی هستند و آیتم ها به شکل واقعی هستند. برای ایجاد فعالیت های جذاب بات چت جی پی تی مورد استفاده قرار می گیرد. هوش مصنوعی قادر است تا پاسخ واقع گرانه ای به درخواست کاربران دهد و این مورد منجر به تعامل بهتر کاربران با متاورس خواهد شد. چت بات ChatGPT در ارتباط با پاسخ به نیازها و سوالات شخصی کاربران کاربردی می باشد و این گزینه در بازی های آنلاین مورد توجه توسعه دهندگان است.

 1. قابلیت شخصی سازی

ربات چت جی پی تی به دلیل اینکه می تواند به درخواست های منحصر به فرد پاسخ دهد، یک تجربه خاص و به یاد ماندنی برای کاربران متاورس ایجاد می کند. به منظور توسعه دستیارهای مجازی و سایر قابلیت های که نیاز به تعامل دارند، چت بات ها مورد استفاده قرار می گیرند.

 1. انقلاب در متاورس

با توجه به اینکه چت جی پی تی می تواند زبان انسان را درک نماید و بهترین واکنش را با توجه به آن نشان دهد، توسعه دهندگان قادر می باشند فضای متاورس را با استفاده از این چت بات به واقعیت نزدیک نمایند. به عبارتی می توان بیان نمود که با استفاده از چت جی پی تی توسعه دهندگان قادر می باشند که فضای مجازی واقعی تری را ایجاد کنند که کاربر تمام موارد جهان واقعی را تجربه خواهد نمود.


چگونه از ChatGPT برای ترید ارزهای دیجیتال استفاده کنیم؟

 • تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال توسط ChatGPT

تجزیه و تحلیل مناسب ChatGPT  می تواند بازار ارزهای دیجیتال را کاملاً تغییر دهد. ChatGPT  می‌تواند به سرمایه‌گذاران و تریدرها کمک کند تا با ارائه داده‌ها و بینش‌های لحظه‌ای، انتخاب‌های آگاهانه‌تری داشته باشند و به آنها اجازه می‌دهد تا پیشرفت‌ها و فرصت‌های واقعی قیمت را به حداکثر برسانند.

فرض کنید در حال فکر کردن به خرید رمزارز جدید هستید. با ChatGPT می‌توانید تحلیل مناسبی از کارایی کوین، مانند شاخص‌های مهمی مانند ارزش بازار، احساسات سرمایه‌گذار و قیمت‌های بازار به دست آورید. این اطلاعات می تواند به شما کمک کند تا در مورد اینکه آیا پول را بگذارید یا نه، تصمیم آگاهانه تری بگیرید و این فقط بخش اولیه است. ابزار دقیق ChatGPT فراتر از نظارت ساده بر قیمت است. ChatGPT می‌تواند به شما کمک کند تا تریدها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری تعیین‌کننده‌ای داشته باشید که با اهداف سرمایه‌گذاری شما مطابقت دارند، با ارائه پیشنهادهای متناسب بر اساس سبد سهام و مشخصات ریسک شما.

 • ایجاد الگوریتم ترید ارز دیجیتال

یکی از کاربران توییتر ارتباط خود را با ChatGPT نشان داد و نشان داد که چگونه این ابزار با استفاده از Pine Script، یک زبان کامپیوتری که توسط TradingView استفاده می‌شود، یک ربات ترید پایه را از طریق یک اعلان ساده ایجاد کرد. همچنین می‌توانید به ChatGPT دستور دهید تا با استفاده از رابط برنامه‌نویسی اپلیکیشن (API) صرافی رمزنگاری، کدی را بنویسد که سفارش‌های موجود برای بیت کوین و سایر جفت‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال را در بایننس نشان دهد.

 • ایجاد قراردادهای هوشمند

یکی دیگر از مزایای دیگر ChatGPT توانایی آن در ساخت و مدیریت قراردادهای هوشمند است که به توسعه DAO اجازه می دهد تا عملکرد سازمانی را بهبود بخشد و بر اساس هنجارها و روش های از پیش تعیین شده تصمیم گیری کند.DAOها می توانند بدون نیاز به قدرت متمرکز یا برنامه ریزی استراتژیک کار کنند، که به آنها امکان می دهد انتخاب کنند و فعالیت هایی را بر اساس سیاست های کدگذاری شده در قراردادهای هوشمند خود انجام دهند.

یک صرافی ارز دیجیتال را در نظر بگیرید که قراردادهای هوشمند را با ChatGPT توسعه داده و مدیریت می کند. ChatGPT در واقع می تواند به صرافی کمک کند تا از طریق فرآیندهای خودکار مانند معاملات محاسباتی، اعتبارسنجی نقل و انتقالات و رسیدگی به حساب های کاربر، راحت تر و کارآمدتر عمل کند. با این حال، مزایای بالقوه عملکرد قرارداد هوشمند ChatGPT فراتر از ساده‌سازی رویه‌های تجاری است. ChatGPT می‌تواند با ایجاد و مدیریت قراردادهای هوشمند به ایجاد شفافیت و اعتماد در صرافی کمک کند، زیرا تمام اقدامات انجام شده توسط DAO توسط قوانین ثابتی که به وضوح در قراردادهای هوشمند مشخص شده است، کنترل می‌شوند.


معرفی روش هایی که توسعه دهندگان بلاکچین می توانند از ChatGPT استفاده کنند

هوش مصنوعی به عنوان ابزاری قدرتمند می باشد که توسعه دهندگان در صنعت ارزهای دیجیتال و بلاکچین قادر به استفاده از آن هستند. فناوری بلاکچین طرز تفکر ما در مورد ذخیره سازی داده ها و تراکنش ها را متحول نموده، اما همچنین می تواند زمینه پیچیده ای برای توسعه دهندگان باشد. ChatGPT یکی از ابزارهایی می باشد که قادر به ساده سازی فرآیند است.

در ادامه به معرفی روش هایی خواهیم پرداخت که توسعه دهندگان بلاکچین قادر به استفاده از چت جی پی تی ChatGPT هستند:

 1. توسعه قرارداد هوشمند

امکان استفاده از چت جی پی تی ChatGPT برای تولید کد قرارداد هوشمند با وارد کردن پارامترها و شرایط مورد نظر، صرفه جویی در زمان توسعه دهندگان و کاهش خطر خطا وجود دارد. علاوه بر این، قادر به ایجاد توضیحاتی به زبان طبیعی از منطق و عملکرد قرارداد می باشد و نمونه‌هایی از نحوه استفاده از قرارداد در قسمت های مختلف ارائه دهد.

علاوه بر این، ChatGPT می‌تواند قطعه‌های کد نمونه تولید کند که می‌تواند برای پیاده‌سازی منطق قرارداد استفاده شود. این گزینه می تواند به توسعه دهندگان در درک الزامات قرارداد کمک نماید.

 1. مستندات کد

به منظور ایجاد مستندات دقیق برای کد قرارداد هوشمند می توان از چت جی پی تی استفاده نمود که می تواند شامل توضیحاتی در ارتباط با متغیرها، توابع و یا نحوه استفاده از کد باشد. برای ایجاد چندین نمونه از یک نوع داده خاص، برنامه نویش قادر است اطلاعات مربوط به داده را در یک کلاس دوباره مرتب کند و استفاده نماید.

 1. مدیریت جامعه

برای کمک به مدیریت و تعامل با جامعه یک پروژه بلاکچین، چت جی پی تی ChatGPT می تواند مورد استفاده قرار گیرد. این چت بات قادر است با ارائه پاسخ های خودکار به سوالات، به روزرسانی رسانه های اجتماعی و تولید محتوایی همانند پست های وبلاگ به مدیریت جامعه کمک نماید. همچنین می تواند برای تجزیه و تحلیل و گزارش در ارتباط با مشارکت و احساسات جامعه مورد استفاده قرار گیرد که برای تصمیم گیری های مبتنی بر داده مفید است.

 1. تحلیل بازار

برای تجزیه و تحلیل روندها و شرایط بازار برای یک پروژه بلاکچین خاص چت جی پی تی ChatGPT می تواند مورد استفاده قرار گیرد. این موضوع می تواند به توسعه دهندگان در گرفتن تصمیمات آگاهنه در مورد آینده پروژه خود کمک نماید. به عنوان مثال، می توان آن را برای ایجاد پیش بینی در مورد روندهای آینده بازار استفاده کرد.

علاوه بر این، می‌توان از آن به منظور تجزیه و تحلیل مقادیر زیادی از داده‌های بدون ساختار، مانند مقالات خبری، پست‌های رسانه‌های اجتماعی، برای شناسایی نظرات درباره شرکت‌ها یا محصولات خاص استفاده کرد.

 1. توسعه کیف پول

به منظور توسعه و آزمایش کیف پول های بلاکچین، چت جی پی تی ChatGPT می تواند مورد استفاده قرار گیرد. برای ایجاد توضیحات زبان طبیعی در ارتباط با ویژگی ها و عملکرد کیف پول برای رابط های کاربری استفاده می شود. همچنین می توان از آن برای موارد آزمایشی و یا داده های آزمایشی برای نرم افزار کیف پول استفاده نمود تا از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل شود.

 1. شبیه سازی

توسعه دهندگان بلاکچین قادر به استفاده ازChatGPT  برای شبیه سازی به روش هایی همچون شبیه سازی شبکه، شبیه سازی کاربر، شبیه سازی بازار و شبیه سازی اقتصادی می باشند.

 • در شبیه‌سازی شبکه توسعه‌دهندگان می‌توانند از ChatGPT برای شبیه‌سازی مختلف در یک شبکه بلاکچین استفاده کنند، برای مثال عملکرد شبکه را در شرایط مختلف آزمایش نمایند یا شبیه‌سازی انواع مختلف حملات برای دیدن اینکه شبکه چگونه در مقابل آن پاسخ می دهد.
 • شبیه سازی کاربر به این صورت است که به طور مشابه، آنها می توانند از ChatGPT برای شبیه سازی رفتار انواع مختلف کاربران در یک شبکه بلاکچین استفاده کنند و به آنها کمک نمایند تا درک کنند که چگونه شبکه در عمل مورد استفاده قرار می گیرد.
 • در شبیه سازی بازار، توسعه دهندگان می توانند از ChatGPT برای شبیه سازی شرایط بازار و پیش بینی قیمت دارایی های بلاکچین برای کمک به تصمیم گیری در مورد خرید یا فروش استفاده کنند.
 • شبیه‌سازی اقتصادی به این شکل است که توسعه‌دهندگان بلاکچین می‌توانند از ChatGPT برای شبیه‌سازی مشوق‌های اقتصادی و بازدارنده‌های بازیگران مختلف در یک شبکه بلاکچین استفاده کنند و به آنها کمک کند تا بفهمند شبکه از نظر توکن‌ها و اقتصاد رمزنگاری چگونه عمل می‌کند.
 1. توسعه وایت پیپر

توسعه وایت پیپر با استفاده از ChatGPT می تواند با تنظیم دقیق مدل بر روی مجموعه داده ای از وایت پیپرهای موجود یا با ارائه دستورالعمل های خاص برای تولید متن انجام شود. این فرآیند آموزش مدل بر روی مجموعه داده ای از اطلاعات مرتبط همانند جزئیات فنی را شامل می شود و برای تولید متنی مورد استفاده قرار می گیرد.

 1. تشخیص و رفع اشکال

برای شناسایی و رفع اشکالات در کد قرارداد هوشمند می توان از چت جی پی تی ChaTGPT استفاده نمود. ChatGPT می‌تواند اصلاحات لازم را با وارد کردن کد و شناسایی مشکل ایجاد کند و با این کار زمان و تلاش مورد نیاز برای حل مشکل کاهش می یابد.

مهم است که به خاطر داشته باشید که این موارد استفاده بالقوه هستند و نتیجه واقعی ممکن است بسته به ویژگی های پروژه و کیفیت مجموعه داده های مورد استفاده برای آموزش مدل متفاوت باشد.


چت جی پی تی ChatGPT  در دنیای  Web3

انقلاب مدل پایه با پلتفرم هایی مانند ChatGPT عمیقاً بر نحوه ایجاد و تجربه نرم افزار در کل بازار فناوری تأثیر می گذارد. Web3 همچنین الگوی جدیدی را برای محاسبات توزیع شده نشان می دهد، بنابراین ترکیب با مدل های پایه مانند ChatGPT یک بوم خالی پر از فرصت ها را ارائه می دهد. برخی از این فرصت ها در حال حاضر با فناوری های امروزی امکان پذیر است.

 • اکسپلوررهای مبتنی بر زبان

اکسپلوررها تجربه جستجو در Web3 و بلاک اصلی برای تعاملات انسانی با بلاکچین هستند. با این حال، تجربه کاربری اکسپلوررهای بلاکچین برای کارشناسان حوزه طراحی شده است. یک اکسپلورر را تصور کنید که توسط یک نسخه تنظیم شده ChatGPT برای فعالیت بلاکچین قدرت می گیرد.

 • دستیاران توسعه قرارداد هوشمند

برنامه نویسی قراردادهای هوشمند همچنان یک کار بسیار پیچیده برای توسعه دهندگان است. اجزای ChatGPT مانند Codex قادر به تولید کد Solidity از توضیحات زبان هستند. یک دستیار قرارداد هوشمند را تصور کنید که در آن یک توسعه‌دهنده می‌تواند چیزی مانند «کد سالیدیتی برای درخواست وام در Aave چیست؟» را تایپ کند و قطعه کد قرارداد هوشمند مربوطه را تولید خواهد کرد.

 • تست امنیت قرارداد هوشمند

حسابرسی قراردادهای هوشمند فرآیندهای آهسته، پرهزینه و خسته کننده ای هستند که با این وجود ضروری هستند. بخش عمده ای از فرآیند حسابرسی به اجرای آزمایش هایی متکی است که اغلب برای توسعه دهندگان قراردادهای هوشمند آشکار نیستند. تصور کنید که یک نسخه تنظیم‌شده از ChatGPT برای حسابرسی قراردادهای هوشمند داشته باشید که می‌تواند ورودی زبانی را بگیرد و آزمایش‌ها را در یک قرارداد هوشمند مشخص انجام دهد.

مسلماً یکی از واضح‌ترین کاربردهای مدل‌هایی مانند ChatGPT، فعال کردن نسل جدیدی از توکن‌های غیرقابل تعویض NFT است که هوش محاوره‌ای را در خود جای داده است. نسخه ای از مجموعه NFT مورد علاقه خود را تصور کنید که به شما امکان می دهد در مورد الهامات سازنده یا جزئیات هنری خاص سؤال بپرسید.

 • کیف پول های مکالمه ای

کیف پول ها نقطه ورود اصلی برای تعامل با برنامه های غیرمتمرکز DApp در دنیای Web3 هستند. همانطور که تجربه کاربری در برنامه های Web2 با مدل های اساسی مانند ChatGPT به عنوان یک ساختار اساسی دوباره تصور می شود، می توانیم روند مشابهی را برای کیف پول های رمزنگاری در نظر بگیریم. یک تجربه کیف پول را تصور کنید که در آن کاربر می تواند به سادگی قصد خود را برای انجام یک تراکنش، درخواست اطلاعات یا اجرای وظایف خاص به سادگی با استفاده از زبان طبیعی بیان کند. مکالمه یکی از جالب ترین روندها در تجربه کاربری Web3 در چند سال آینده خواهد بود.


بررسی آینده ChatGPT

ChatGPT یک ابزار قدرتمند برای توسعه دهندگان بلاکچین است که می تواند برای ساده کردن فرآیند توسعه و تعامل با جامعه استفاده شود. ChatGPT چه در حال توسعه قراردادهای هوشمند، توکن‌ها یا DApps باشند یا تجزیه و تحلیل بازار انجام دهند، ChatGPT می‌تواند به آنها کمک کند در زمان و تلاش خود صرفه‌جویی کنند و در عین حال کیفیت کار خود را افزایش دهند. همانطور که فناوری بلاکچین به تکامل خود ادامه می دهد، موارد استفاده ChatGPT در این زمینه نیز ممکن است گسترش یابد.


سخن پایانی درباره چت جی پی تی ChatGPT چیست؟

در این مقاله همانطور که مطالعه نمودید که معرفی چت جی پی تی ChatGPT پرداختیم. چت جی پی تی ChatGPT یک چت بات هوش مصنوعی است که توسط  OpenAI، یک شرکت تحقیقاتی مستقر در سانفرانسیسکو توسعه یافته است. ChatGPT بر روی حجم عظیمی از داده های متنی از منابع مختلف آموزش داده شده است. چیزی که GPT را متمایز می کند این است که متن نزدیک به انسان را بر اساس قابلیت پیش بینی خود تولید می کند.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “چت جی پی تی ChatGPT چیست؟” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:


 

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه