کریپتو

شاخص CPI آمریکا ۶.۴٪ و فراتر از انتظار اعلام شد؛ واکنش اولیه قیمت بیت کوین چه بود؟

شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا (CPI) دقایقی پیش اعلام شد و مطابق با آن تورم سالانه در ماه ژانویه برابر ۶.۴٪ و تورم ماه به ماه برابر ۰.۵٪ و مطابق انتظارها اعلام شد. این در حالی است که انتظارها بر این بود که نرخ سالیانه برابر ۶.۲٪ باشد. همچنین شاخص Core CPI سالانه در ماه ژانویه نیز برابر ۵.۶٪ اعلام شد که انتظار می‌رفت ۵.۵٪ اعلام شود.

به گزارش میهن بلاکچین، شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) آمریکا از مهم‌ترین فاکتورهای تعیین نرخ بهره توسط فدرال رزرو است. همچنین Core CPI (همان CPI با در نظر گرفتن تمام کالاها غیر از خوراک و انرژی) نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

این در حالی است که شاخص CPI سالانه در ماه دسامبر ۶.۵٪ بود که اکنون ۰.۱٪ کاهش یافته است و در مورد Core CPI نیز نرخ ماه دسامبر برابر ۵.۷٪ بود که ۰.۱٪ کاهش یافته است. اما سخنرانی جروم پاول رییس فدرال رزرو و تاکید زیاد او بر روی واژه «کاهش تورم» در سال ۲۰۲۳ اهمیت ناکافی بودن کاهش در آمار امروز را نشان می‌دهد. پاول شرط توقف سیاست‌های انقباضی را رسیدن به تورم ۲٪ اعلام کرده بود.

ریزش و حمایت لحظه‌ای قیمت بیت کوین با اعلام این خبر

انتظار می‌رفت که در صورتی که این داده‌ها بالاتر از نرخ مورد انتظار باشند بازارهای پرریسک مانند رمزارزها و فارکس به آن واکنش منفی نشان دهند و با ریزش مواجه شوند. نمودار زیر نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۱۵ دقیقه‌ای است. فیتیله بلندی که در انتهای شکل مشخص است بیان‌گر واکنش اولیه بازار به این خبر است که با حمایت گاوها در ۲۱,۵۰۰ دلار مواجه شده است. در حال حاضر قیمت بیت کوین در محدوده ۲۱,۷۰۰ دلار قرار دارد.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۱۵ دقیقه‌ای منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۱۵ دقیقه‌ای منبع: تریدینگ ویو

به نظر می‌رسد که بازار منتظر ساعت ۱۸ و بازگشایی بازارهای S&P500 و نزدک به این خبر است.

میهن بلاکچین


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه