کریپتو

۳ پروپوزال جدید در پولکادات؛ چه تغییراتی در انتظار این شبکه است؟

۳ پیشنهاد بهبود جدید در انتظار تصویب در شبکه پولکادات هستند که می‌توانند باعث بهبود عملکرد شبکه شوند.

به نقل از یوتودی، شبکه پولکادات (Polkadot) قرار است مجموعه‌ای از قابلیت‌های جدید را از طریق ۳ آپگرید هدفمند که به زودی فعال می‌شوند، به اکوسیستم خود اضافه کند. بنابر رشته توییت بیل لابون (Bill Laboon)، یکی از اعضای شورای کوساما (نوعی شبکه آزمایشی موازی با پولکادات)، حداقل دو پیشنهاد کلیدی برای تقویت عملکرد شبکه، موافقت بیش از ۹۵٪ رای‌دهندگان را جلب کرده است.

اولین پیشنهاد، با نام «رفراندوم ۱۰۱»، که برای عیب‌یابی قراردادهای هوشمند Wasm جایزه پیشنهاد می‌کند، با وجود اینکه حدود ۱۴ روز از مدت رای‌گیری باقی مانده است، از ۹۹٪ رای‌دهندگان پاسخ مثبت گرفته است. جایزه عیب‌یابی قراردادهای هوشمند Wasm به ایمن‌تر کردن پاراچین‌های پولکادات کمک می‌کند.

علاوه بر این، «رفراندوم‌های ۱۰۳ و ۱۰۴» که هر دو به دنبال رفع مشکلات فنی و اتصال مجدد پاراچین زایت‌گایست (Zeitgeist) هستند در حال حاضر که ۱۹ روز به پایان رای‌گیری باقی مانده است، ۹۸٪ آرا را جذب کرده‌اند.

همچنین پیشنهاد دیگری برای افزایش سقف تعداد اعتبارسنج‌های فعال در شبکه پولکادات به ۵۰۰ وجود دارد. این امر زمان اعتبارسنجی تراکنش‌ها را افزایش می‌دهد اما در عین حال انتشار رویدادها (Events) را تسریع می‌کند و این می‌تواند به افزایش سرعت پاسخگویی بلاکچین پولکادات کمک کند.
منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه