کریپتو

افزایش کارمزد شبکه ترون و مشکل تراست ولت؛ ماجرا چیست؟

بسیاری از کاربران اخیرا در مورد افزایش شدید کارمزد توکن‌های بر مبنای TRC20 و همچنین TRX شبکه ترون ابراز نارضایتی کرده‌اند. همچنین بسیاری در برداشت این رمزارزها در برخی کیف پول‌ها مانند تراست ولت به مشکلاتی برخورد کرده‌اند.

به گزارش کوین‌گیپ، شبکه ترون از ۲ فاکتور پهنای باند و انرژی برای تعیین کارمزد تراکنش استفاده می‌کند. انرژی تراکنش مربوط به اجرای قراردادهای هوشمند در این شبکه است. جالب است بدانید حدود ۸۰٪ از توان پردازشی شبکه ترون برای اجرای تعداد معدودی از قراردادهای هوشمند استفاده می‌شود. در گذشته از این قراردادهای پرمصرف به خاطر مکانیسم تعیین کارمزد این شبکه، به اندازه کافی کارمزد گرفته نمی‌شد.

اما اخیرا طرح پیشنهادی با عنوان پروپوزال ۸۳ در جامعه ترون به تصویب رسید که یکی از بندهای آن ارائه طرح مدل داینامیک انرژی بود که تخصیص انرژی را برای قراردادهای هوشمند بهینه می‌کرد.

افزایش شدید کارمزدهای شبکه ترون

پیاده‌سازی این طرح موجب شد تا کارمزد برداشت روی شبکه ترون در بسیاری از صرافی‌های مطرح با افزایش شدید مواجه شود. صرافی بایننس در اطلاعیه‌ای نرخ جدید کارمزدهای این شبکه را اعلام کرد. مطابق این اطلاعیه کارمزد برداشت تتر روی پروتکل TRC20 از ۱ به ۲.۶ دلار تغییر کرد و کارمزد برداشت TRX نیز از ۱ به ۱۵ افزایش پیدا کرد.

البته بایننس روز جمعه آپدیتی روی همین اطلاعیه زد که به موجب آن اعلام شد که این صرافی به دنبال پیدا کردن راهی برای کاهش کارمزدهای شبکه ترون می‌گردد. ضمن اینکه کلیه کارمزدهای شبکه ترون را به حالت اولیه بازگردانده است.

به وجود آمدن اختلال در کیف پول تراست ولت

یکی دیگر از مشکلاتی که اجرای این پروپوزال ایجاد کرد، اختلال در برداشت بر روی بعضی از کیف پول‌ها بود. مهم‌ترین آن‌ها به کیف پول تراست ولت (Trust Wallet) مربوط می‌شد. بسیاری از کاربران گزارش داده‌اند که زمانی که TRX یا توکن‌های روی بستر ترون را می‌خواهند انتقال دهند، با پیغام خطایی مواجه می‌شوند که از آن‌ها می‌خواهد کیف پول خود را به روزرسانی کنند. بسیاری از آن‌ها حتی با این کار نیز موفق به رفع مشکل نشده‌اند.

به نظر می‌رسد باید منتظر یک آپدیت جدید از سمت توسعه‌دهندگان این کیف پول باشیم تا این مشکل به صورت کامل برطرف شود.

چرا کارمزدهای ترون به طور ناگهانی افزایش پیدا کرده است؟

  • این موضوع مربوط به اعمال پروپوزال ۸۳ شبکه ترون است که در آن طرح مدل داینامیک انرژی ارائه شده است.

برای مشکل برداشت ترون از تراست ولت چه باید کرد؟

  • در صورتی که در انجام این کار دچار مشکل شده‌اید، باید منتظر اپدیت جدید Trust Wallet بمانید و کیف پول خود را به روزرسانی کنید.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه