کریپتو

کدام صرافی بیشترین ارز دیجیتال را دارد؟

کدام صرافی بیشترین ارز دیجیتال را دارد؟، اگر در بازار کریپتو فعالیت می‌کنید، احتمالا برای شما هم این موضوع پیش آمده باشد که برای خرید رمزارزهای جدید، یا جم کوین‌ها (ارزدیجیتالی که تازه معرفی شده است و پتانسیل رشد بالایی دارد) مجبور به ثبت نام در چندین صرافی ارزاینجا  مختلف شده‌اید و برای انجام احراز هویت ساعت‌ها وقت گذاشته‌اید. یا نهایتا مجبور شده‌اید که از صرافی‌های غیرمتمرکز استفاده کنید و هزینه زیادی برای کارمزد تراکنش‌ها پرداخته‌اید.

همچنین در بازار پر نوسان ارزهای دیجیتال، گاها دیده می‌شود که رمزارزی به دنبال اخبار منتشر شده یا دلایل دیگر شروع به رشد و پامپ می‌کند، اما چون در لیست صرافی ما وجود ندارد، موقعیت سودگیری از آن رمزارز را از دست می‌دهیم. شاید در این مواقع برای شما این سوال پیش آمده باشد که کدام صرافی بیشترین ارز دیجیتال را دارد؟ کدام صرافی لیستینگ فعال تری دارد؟ و کدام یک برای خرید جم کوین‌ها مناسب‌تر است؟ شاید هم مثل خیلی‌ها به دنبال صرافی رمزارزی بوده باشید که همه این موارد را پوشش داده و در عین حال امکان استفاده از آن، برای ایرانیان هم نیز وجود داشته باشد. اما پاسخ این سوالات چیست؟

کدام صرافی بیشترین ارز دیجیتال را دارد؟

شاید از خود بپرسید جهت خرید بیت کوین کدوم صرافی قیمت بهتری ارائه می‌دهد یا کدام صرافی بیشترین تنوع ارزدیجیتال را دارد؟ برای پاسخ دقیق به این سوال، بهتر است که صورت مسئله را کمی بازتر کنیم. وقتی بحث بهترین صرافی به میان می‌آید، ابتدا باید مشخص کنیم که درباره چه نوعی از صرافی‌ها صحبت می‌کنیم. همانطور که می‌دانید صرافی‌ها به دو دسته اصلی صرافی متمرکز و صرافی غیرمتمرکز تقسیم می‌شوند. پس تا اینجا سوالمان را می‌توان اینگونه مطرح کرد که کدام صرافی متمرکز یا غیرمتمرکز، بیشترین ارز دیجیتال را دارد؟ حالا میتوانیم پاسخ را برای دو دسته از صرافی‌ها بیان کنیم.

اما قبل از اینکه جلوتر برویم، باید یادآوری کنیم که برای کاربران بعضی از کشورها، مانند ایران، امکان استفاده از برخی صرافی‌های خارجی وجود ندارد. همچنین خدمات ارائه شده در صرافی‌های ارزدیجیتال، انواع مختلفی دارد. منظور از نوع معاملات و خدمات است. همانطور که می‌دانید، ممکن است در یک صرافی، خدماتی ازجمله خرید و فروش رمزارز یا همان بازار اسپات، معاملات فیوچر و مشتقات، بازار مارجین یا اهرمی و… ارائه شود. قاعدتا تعداد لیست ارزها در صرافی‌ها برای خدمات مختلف یکسان نیست. مثلا تعداد ارزهایی که در بازار فیوچر ارائه می‌شوند معمولا کمتر از بازار اسپات است. این موضوع نیز پاسخ به سوال اصلی را کمی گسترده‌تر می‌کند. پس اگر به دنبال جواب سوال اصلی هستید، ابتدا باید از خود بپرسید که کدام یک از این خدمات برای شما مهمتر و پراستفاده‌تر است؟

برای یافتن پاسخ به سایت کوین مارکت کپ مراجعه می‌کنیم، جایی که اطلاعات کامل و جامعی از حوزه رمزارزها و هرآنچه به آن مربوط است، یافت می‌شود.

صرافی‌های متمرکز

صرافی‌های متمرکز
صرافی‌های متمرکز
  • معاملات اسپات

با توجه به داده‌های کوین مارکت کپ در میابیم که در دسته بندی معاملات اسپات، صرافی Gate.io بیشترین ارز دیجیتال را در لیست اسپات خود ارائه می‌دهد.

در زمان نگارش این مقاله، صرافی Gate.io لیستی شامل ۱۵۷۰ ارز دیجیتال را دارد که تعداد کمی نیست. همچنین، در قسمت #Market، می‌بینید که این صرافی ۲۶۰۶ جفت ارز مختلف را برای مشتریان خود اضافه کرده است. این نشان می‌دهد که برای خرید بسیاری از رمزارزها در این صرافی انتخاب‌های مختلفی برای معامله دارید. مثلا می‌توانید برای خرید بیت کوین، از اتریوم (BTC/ETH) یا تتر (BTC/USDT) استفاده کنید، که به هرکدام از این جفت ارزها یک مارکت مستقل گفته می‌شود.

پلتفرم این صرافی در سال ۲۰۱۳ راه اندازی شد و سپس درسال ۲۰۱۷ توسط یک شرکت چینی به نام گیت تکنولوژی خریداری شد و به Gate.io تغییر نام داد. توجه داشته باشید که امکان احراز هویت در این صرافی برای ایرانیان وجود ندارد و برای انجام معامله حساب شما حتما باید احراز شده باشد.

در این دسته بندی، بزرگ‌ترین صرافی جهان از نظر حجم معاملات، بایننس، در صدر جدول قرار دارد. این صرافی معروف که در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد، برای ۲۳۳ جفت ارز مختلف خدمات مشتقات خود را ارائه می‌دهد. قابل توجه است که این رقم از رتبه دوم در این دسته، یعنی صرافی اوکی‌اکس، ۴۲ عدد بیشتر است. این اعداد نشان می‌دهد که بایننس تمرکز خاصی بر روی بخش مشتقات خود داشته است. با این حال در نیمه سال جاری، این صرافی، احراز هویت را اجباری کرد و درحال حاضر امکان احراز برای ایرانیان وجود ندارد.

صرافی‌های غیرمتمرکز

صرافی‌های غیرمتمرکز
صرافی‌های غیرمتمرکز

صرافی‌های غیرمتمرکز، قراردادهای هوشمندی هستند که بر روی شبکه‌های بلاکچین مختلف راه اندازی می‌شوند. بزرگ‌ترین میزبان این قراردادهای هوشمند، شبکه اتریوم می‌باشد. اما بلاکچین‌های دیگری همچون شبکه هوشمند بایننس، سولانا، پالیگان و… از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند.

دراین دسته بندی با در نظر گرفتن همه شبکه‌ها، صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ، با ۳۹۶۴ مارکت مختلف در رتبه اول قرار می‌گیرد. اما اگر بخواهیم دسته بندی را به شبکه اتریوم محدود کنیم، صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ، با ۱۳۳۵ جفت ارز در رتبه اول قرار می‌گیرد. توجه داشته باشید که این صرافی‌ها غیرمتمرکز هستند و مانند صرافی‌های متمرکز بر لیستینگ آن‌ها نظارت خاصی وجود ندارد. از این رو طبیعی است که تعداد مارکت‌های آنها نسبت به همکاران متمرکز خود بیشتر باشد.

صرافی‌های غیرمتمرکز روشی در دسترس برای خرید جم کوین‌ها و پروژه‌های تازه معرفی شده هستند. اما هنگام استفاده از آنها باید توجه داشته باشید که بخاطر تشابه اسمی درگیر اقدامات کلاهبرداری نشوید. همچنین بسته به نوع شبکه، میزان کارمزدها متفاوت است، پس قبل از معامله این مورد را هم در نظر بگیرید.

صرافی ارزدیجیتال ایرانی با بیش از 500 رمزارز مختلف

صرافی ارزدیجیتال ایرانی با بیش از 500 رمزارز مختلف
صرافی ارزدیجیتال ایرانی با بیش از 500 رمزارز مختلف

به دلیل محدودیت صرافی‌های خارجی برای هموطنان و سختی استفاده از صرافی‌های غیرمتمرکز، صرافی ارزدیجیتال ارزینجا، که از سال ۹۶ کار خود را آغاز کرده، یکی از اهداف اصلی خود را گسترش لیست رمزارزهای قابل معامله قرار داده است. درحال حاضر امکان معامله برای بیش از 500 رمزارز در پلتفرم معاملاتی ارزینجا وجود دارد. همچنین در صورت استقبال کاربران از ارزهای خاص، این لیست گسترده‌تر نیز خواهد شد. اگر مانند بسیاری از تریدرها، تنوع در تعداد رمزارزها، سرعت در معامله و نرخ پایین کارمزد تبدیل فقط 0.3% برای شما هم اهمیت دارد، صرافی ارزینجا می‌تواند انتخاب ایده آلی باشد. در صرافی ارزینجا می‌توانید کلیه‌ی ارزهای دیجیتال حتی خرید اتریوم را نیز بصورت آنی تجربه نمائید.

تبدیل آنی ارزهای دیجیتال در ارزینجا

تبدیل ارزهای دیجیتال به یک دیگر روشی است که در آن می‌توان یک ارز دیجیتال مثل بیت کوین را با یک کلیک ساده به اتریوم و بالعکس تبدیل کرد. برای تبدیل رمزارزها می‌توان از صرافی و یا کیف پول استفاده کرد. شاید یکی از مسائلی که در این قسمت برای کاربران تردید ایجاد می‌کند امنیت باشد. امنیت یکی از مسائلی است که در ارزهای دیجیتال بسیار باید به آن توجه کنید. می‌توان به جرات گفت که اگر به امنیت در دنیای رمزارزها توجه نکنید، قطعا روزی سرمایه تان را از دست خواهید داد.

 ارزینجا امکان تبدیل تمامی جفت ارزهای موجود در صرافی بایننس را به صورت آنی و با کمترین کارمزد فراهم کرده است.

ویژگی‌های تبدیل رمزارزها با ارزینجا:

  1.  امنیت بالا
  2. تبدیل ارزها به صورت آنی
  3. کمترین کارمزد در تبدیل رمز ارزها
  4. امکان تبدیل مستقیم جفت ارزهای بایننس

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه