کریپتو

گوگل و مایکروسافت ۲ رویداد مرتبط با هوش مصنوعی برگزار می‌کنند

داغ شدن محصول شرکت Open AI یعنی Chat GPT فضای تکنولوژی هوش مصنوعی را داغ کرده است و در این بین توکن‌های مرتبط با AI نیز پامپ‌های قیمتی شدیدی داشتند. در این راستا ۲ غول صنعت تکنولوژی سرمایه گذاری‌ها و کنفرانس‌هایی جهت روشن کردن نقشه راه خود در این حوزه برگزار می‌کنند که هر کدام از آن‌ها می‌تواند منجر به پامپ دیگری در این توکن‌ها شود.

به گزارش ایندین اکسپرس، چندی پیش مایکروسافت در شرکت هوش مصنوعی خالق ChatGPT یعنی OpenAI سرمایه‌گذاری مجدد به مبلغ ۱۰ میلیارد دلار داشت و پس از آن رقیب مایکروسافت و مالک گوگل، آلفابت، در شرکت رقیب OpenAI در حوزه هوش مصنوعی، یعنی شرکت آنتروپیک (Anthropic)، حدود ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرد. محصول این شرکت کلود (Claude) نام دارد.

اعلام خبر هرکدام از این سرمایه‌گذاری‌ها منجر به پامپ‌های شدیدی در توکن‌های مرتبط با هوش مصنوعی (مانند توکن FET) شد. حال خبر می‌رسد که ۲ رویداد مهم قرار است امروز و فردا برگزار شود:

  • گوگل فردا ساعت ۱۷ به وقت تهران قصد دارد یک لایو اینترنتی در مورد نقشه راه و چگونگی استفاده از این تکنولوژی برگزار کند. این لایو در پلتفرم یوتیوب قابل دسترسی است.
  • مایکروسافت نیز امشب ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران قصد دارد یک رویداد خبری را برگزار کند که انتظار می‌رود در آن در رابطه با سرمایه‌گذاری و آینده پروژه Open AI صحبت شود.

هر کدام از این ۲ رویداد در صورتی که با معرفی سرویس جدیدی از این ۲ کمپانی در رابطه با هوش مصنوعی همراه باشند، می‌تواند منجر به افزایش دوباره قیمت توکن‌های AI شود.

کاربران عزیز میهن بلاکچین در نظر داشته باشید که اکثریت پروژه‌های مرتبط با AI فضای کریپتو در حال حاضر، پروژه‌هایی بدون کاربرد هستند که تنها نام هوش مصنوعی را یدک می‌کشند لذا پامپ و دامپ‌های این توکن‌ها عموما به صورت مصنوعی صورت می‌گیرد و سرمایه‌گذاری در آن‌ها بدون تحقیقات وسیع به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه