بازارهای مالیبلاکچینتکنیکالکریپتو

تحلیل تکنیکال قیمت dydx؛ صعود دیگری در راه است؟

  قیمت توکن بومی صرافی غیرمتمرکز dydx در ماه ژانویه حدود ۲۵۰٪ رشد کرد. این رشد در طی ۳ مرحله (لگ صعودی) انجام شده است. به نظر می‌رسد قیمت DYDX لگ صعودی چهارم خود را از دیروز آغاز کرده باشد.

کاربران عزیز اکسران ، این مطلب به هیچ عنوان توصیه سرمایه‌گذاری نیست و صرفا تحلیل نویسنده آن است.

به گزارش اکسران  ، قیمت DYDX در اواخر ماه دسامبر (دی) برای سومین بار حمایت ۱ دلاری را امتحان کرد و بازهم از این ناحیه برگشت خورد. این روند موجب شد تا در روز ۲ فوریه قیمت تا مرز ۳.۷ دلار نیز پیشروی کند. از آن زمان dydx وارد فاز اصلاح شده است و قیمت دیروز تا ۲.۷۳ دلار نیز کاهش یافت و از آنجا حمایت شد.

در تایم فریم ۱ ساعته همان‌طور که از نمودار زیر مشخص است، قیمت طی ۳ لگ صعودی تا اوج ۳.۷ دلاری پیشروی کرده است. این روندهای صعودی کوتاه مدت همگی به این صورت به انتها رسیده‌اند که قیمت ابتدا یک سقف را به صورت کندل پین‌بار ثبت کرده است و در فاصله کوتاهی سقفی بالاتر از سقف قبلی را باز هم به صورت پین‌بار ثبت کرده است (دایره‌های سبز رنگ). با این تفاوت که هربار پس از تشکیل سقف دوم واگرایی نزولی در اندیکاتور MACD پدید آمده است. این موضوع در نمودار با خطوط قرمز نشان داده شده است.

پس از این اتفاق dydx هر بار وارد اصلاح قیمتی شده است که با بیضی‌های قرمز رنگ در نمودار قابل مشاهده است. پایان این اصلاح لگ صعودی بعدی آغاز می‌شود که با خط چین‌های عمودی آبی رنگ نشان داده شده است.

نمودار قیمت dydx تایم فریم ساعتی منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت dydx تایم فریم ساعتی منبع: تریدینگ ویو

همان‌طور که از نمودار بالا برمی‌آید در ۲ بار قبلی، در هر لگ صعودی حدود ۶۲٪ افزایش قیمت در dydx شاهد بوده‌ایم. اگر این پیش‌فرض را بپذیریم که دیروز با ریزش قیمت تا ۲.۷۲ دلار، اصلاح قیمتی به پایان رسیده است؛ باید این بار نیز شاهد افزایش قیمت DYDX تا حدود ۴.۴۴ دلار باشیم. نکته جالب این است که ۴.۴۴ دلار یک مقاومت استاتیکی مهم محسوب می‌شود که فرضیه افزایش ۶۲٪ قیمت را تقویت می‌کند.

برای پی بردن به موانع پیش رو dydx برای رسیدن به این هدف قیمتی، سطوح فیبوناچی اصلاحی را از قیمت ۳.۷ دلار تا ۲.۷۳ دلار رسم می‌کنیم. همانطور که مشخص است مقاومت‌های پیش رو ۳.۰۹ دلار، ۳.۲۱ دلار، ۳.۳۲ دلار و ۳.۴۸ دلار هستند. علاوه بر آن یک خط روند نزولی (خط بنفش رنگ) در اصلاح قیمتی اخیر، اجازه بازگشت بازار را نداده است. این خط در حال حاضر در حوالی قیمت ۳.۱۵ دلار قرار دارد و مقاومت مهمی به حساب می‌آید.

در طرف مقابل خریداران در قیمت‌های ۲.۹۵ دلار، ۲.۷۳ دلار، ۲.۳۷ دلار و ۲.۰۷ دلار وارد عمل می‌شوند و از قیمت محافظت می‌کنند.

قیمت dydx تا کجا ممکن است افزایش یابد؟

  • در کوتاه‌مدت با توجه به چرخه‌های قیمتی شکل گرفته می‌توان گفت قیمت DYDX پتانسیل رشد تا ۴.۴۴ دلار را دارد.

منبع

میهن بلاکچین

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه