کریپتو

ری دالیو: وجود پولی ضدتورمی لازم است اما بیت کوین همچنان کاربردی ندارد

ری دالیو (Ray Dalio)، سرمایه‌گذار آمریکایی و بنیان‌گذار شرکت بریج‌واتر اسوشییتز (Bridgewater Associates)، در جدیدترین اظهار نظر خود وجود پول ضد تورمی مانند بیت کوین را لازم دانست. البته او همچنان معتقد است که BTC کارایی لازم را ندارد و به معنای واقعی مفید نیست.

به گزارش دبلاک، دالیو قبلا از منتقدان بیت کوین و صنعت رمزارزها به شمار می‌رفت و معتقد بود این دارایی‌ها اهداف پول را زیر سوال می‌برند. او پیش از این تورم بالای ۴.۵٪ را برای اقتصاد آمریکا پیش‌بینی کرده بود. دالیو در مصاحبه روز پنجشنبه خود با CNBC افزود:

هنوز (بیتکوین) پول موثری نیست و نمی‌تواند از گزینه‌های ذخیره ثروت محسوب شود. همچنان از BTC نمی‌توان در بیشتر جاها استفاده کرد. اما ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که شکل سنتی پول در خطر است (اشاره به چاپ پول و افزایش تورم).

دالیو همچنان استیبل‌کوین‌ها را به دلیل دارا بودن پشتوانه پول فیات و اینکه به طور غیرمستقیم با سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی سر و کار دارند، نمی‌پسندد. دالیو در نهایت پیشنهادی برای صنعت کریپتو داشت:

ما نیاز به کوینی داریم که خاصیت ضد تورمی داشته باشد. مردم به دنبال پولی هستند که قدرت خرید آن‌ها را در هر شرایطی حفظ کند و همزمان بتوانند از آن در هر جایی استفاده کنند.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه