بازارهای مالیبلاکچینتکنیکالکریپتو

تحلیل تکنیکال و پیش‌بینی قیمت سولانا (هفته دوم بهمن)

 

زمان مطالعه: 2 دقیقهدر بحبوحه بهبود اخیر بازار ارزهای دیجیتال، قیمت ارز دیجیتال سولانا (SOL) نیز در دو هفته اول سال ۲۰۲۳ شاهد یک صعود انفجاری بود. البته این جهش شدید قیمتی برای سولانا منطقی بود؛ زیرا این رمزارز پیش از آن و به دلیل حمام خون ناشی از سقوط صرافی FTX، در شرایط فروش اشباع قرار گرفته بود.

خرید ارز دیجیتال با 500 هزار تومان!

تو صرافی اکسران میتونی فقط با 500 هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

شروع

به گزارش اکسران ، پس از بهبود قیمت سولانا در دو هفته گذشته، اکنون یک الگوی کنج صعودی (rising wedge) در نمودار قیمت آن تشکیل شده است. در طول شکل‌گیری این الگو، قیمت یک رمزارز بین دو خط روند همگرا افزایش می‌یابد و رایج‌ترین نتیجه، کاهش قیمت به زیر خط روند حمایتی است.

تحلیل تکنیکال و پیش‌بینی قیمت سولانا (هفته دوم بهمن)
نمودار کندل یک روزه قیمت سولانا
در تئوری، خطوط روند همگرا نشانه‎ای از تضعیف حرکت صعودی است که در نهایت، منجر به نزولی شدن جهت حرکت می‌شوند.
در همین راستا، تحلیلگران تکنیکال پیش‌بینی می‌کنند که در صورت بسته شدن کندل روزانه پایین‌تر از خط روند پایینی، فشار فروش برای سولانا تسریع می‌شود و قیمت آن با یک افت ۱۶ درصدی، به محدوده حمایت ۲۰٫۴ دلار یا ۱۷٫۷ دلار کاهش می‌یابد.
در زمان نگارش این خبر، سولانا در محدوده قیمتی ۲۴ دلار معامله می‌شود که بیش از ۵٫۵ درصد نسبت به ۲۴ ساعت گذشته افت دارد.

به نظر می‌رسد که این رمزارز سعی از عبور از خط روند حمایتی الگو و شروع یک فاز اصلاحی جدید دارد. با این حال، این پولبک در نهایت می‌تواند نیروی لازم برای یک رالی بلندمدت جدید را بازیابی کند.

شاخص‌های تکنیکال

میانگین متحرک همگرایی/واگرایی (MACD): یک تقاطع نزولی بین منحنی MACD (آبی) و خط سیگنال (نارنجی)، نشان‌دهنده پایان حرکت صعودی است.

میانگین‌های متحرک نمایی (EMA): قرار داشتن میانگین‌های متحرک نمایی ۵۰ و ۱۰۰ روزه در محدوده ۲۰٫۴ دلار، قدرت حمایتی این سطح را افزایش می‌دهد.

 

 

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه