کریپتو

تحلیل تکنیکال قیمت فانتوم؛ رالی شگفت‌انگیز ژانویه ادامه می‌یابد؟

قیمت FTM در ماه ژانویه (دی و بهمن) رشد چشمگیر ۱۵۰٪ را به نام خود ثبت کرد و یکی از پیشتازان بازار رمزارزها بود. از روز جمعه فانتوم وارد یک اصلاح قیمتی شده است و در حال حاضر امید گاوها به ۲ حمایت ۰.۴۳ دلار و ۰.۳۸ دلار است تا بتوانند این رالی صعودی را ادامه دهند.

کاربران عزیز میهن بلاکچین، این مطلب به هیچ عنوان توصیه سرمایه‌گذاری نیست و صرفا ترجمه تحلیل نویسنده آن است.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت فانتوم در روز ۱ ژانویه در حوالی ۰.۲ دلار قرار داشت و موفق شد در روز پنجشنبه گذشته به رکورد ۰.۵ دلار دست پیدا کند. این بیشترین رشد ماهیانه FTM از ماه اکتبر ۲۰۲۱ (مهر ۱۴۰۰) محسوب می‌شود. اما سوال اینجاست که پس از این رالی شگفت‌انگیز آیا رشد قیمت فانتوم ادامه پیدا می‌کند؟

در نمودار روزانه فانتوم شاهد این موضوع بودیم که اوایل ژانویه بالاخره خط روند نزولی ۵ ماهه فانتوم (خط مشکی) با قدرت شکسته شد و قیمت تا ناحیه مقاومتی ۰.۵ دلار تا ۰.۵۲ دلار پیشروی کرد.. این در حالی است که اخیرا شاخص RSI وارد ناحیه اشباع خرید شده بود و امروز با ریزش قیمت FTM، این شاخص در حال وارد شدن به ناحیه نرمال است.

در صورت پشت سرگذاشتن ناحیه مقاومتی ۰.۵ دلار، مقاومت‌های بعدی در قیمت‌های ۰.۵۶ دلار و ۰.۶۳ دلار خواهند بود. در طرف مقابل اولین حمایت استاتیکی فانتوم در ۰.۴۳ دلار واقع شده است و پس از آن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی) قرار دارد که امروز تقریبا به ۰.۳۸ دلار رسیده است. این ناحیه‌ای حیاتی برای FTM خواهد بود چرا که در صورت کشیده شدن قیمت به زیر این خط می‌توان این‌طور تلقی کرد که روند صعودی اخیر به انتها رسیده است و خرس‌ها مجددا کنترل بازار را در دست بگیرند.

نمودار قیمت فانتوم تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت فانتوم تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو

در تایم فریم ۴ ساعته شاهد این موضوع هستیم که قیمت پس از اینکه یکبار به حمایت ۰.۴۳ دلار برخورد کرده است، مجددا بازیابی شده است. این نشان‌دهنده این مطلب است که احساسات حاکم بر بازار همچنان صعودی است و در نقاط مناسب قیمتی، همچنان سفارش‌های خرید زیادی وجود دارد که نشان از امید خریداران به آینده قیمتی FTM است.

در این تایم فریم میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای در حوالی ۰.۴۶ دلار قرار دارد که حمایت مختصری را ایجاد کرده است و پس از آن میانگین متحرک ۵۰ دوره‌ای وجود دارد که در نزدیکی ۰.۴۲ دلار قرار دارد.

نمودار قیمت فانتوم تایم فریم ۴ ساعته منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت فانتوم تایم فریم ۴ ساعته منبع: تریدینگ ویو

شایان ذکر است که بنیاد فانتوم (Fantom Foundation) در روز جمعه اعلام کرده بود که ۱۰٪ از کارمزد تراکنش‌ها را به صندوق توسعه اکوسیستم فانتوم اختصاص خواهد داد. همچنین آندره کرونی (Andre Cronje) مدیرعامل بنیاد فانتوم دیروز در توییتی اعلام کرد که قرار است از نسخه دوم استیبل کوین فانتوم fUSD رونمایی شود.

حمایت‌ها و مقاومت‌های قیمت فانتوم (FTM) در کجا قرار دارند؟

  • نزدیک‌ترین سطوح مقاومتی در حوالی ۰.۵ دلار، ۰.۵۲ دلار، ۰.۵۶ دلار و ۰.۶۳ دلار قرار دارند. در مورد حمایت‌ها نیز قیمت‌های ۰.۴۶ دلار، ۰.۴۳ دلار، ۰.۴۲ دلار و ۰.۳۸ دلار نقاطی هستند که انتظار می‌رود خریداران وارد بازار شوند.
منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه