کریپتو

امکان احراز هویت در صرافی بایننس با مدارک ایرانی؛ شایعه یا واقعیت؟

اخیرا در گروه‌های تلگرامی ایرانی مرتبط با فضای کریپتو شایعاتی شنیده می‌شود حاکی از اینکه صرافی بایننس با لغو تحریم‌های فضای مجازی ایران توسط آمریکا تصمیم گرفته است امکان احراز هویت برای کاربران با مدارک ایرانی را فراهم کند.

به گزارش میهن بلاکچین، طی تماس‌ برقرار شده با پشتیبانی صرافی بایننس، اقلا تا امروز امکان احراز هویت با مدارک ایرانی وجود ندارد:

سوال از پشتیبانی binance.com:

سلام، من در مورد احراز هویت حساب کاربریم سوالی داشتم. من ساکن ایرانم و ملیتم ایرانیه. آیا امکان احراز هویت با استفاده از مدارک ایرانی برای من وجود داره؟

جواب پشتیبانی ‌‌binance.com:

از سوال شما ممنونم. ما در حال حاضر نمیتونیم به کشور/منطقه شما خدمات ارائه کنیم. ما متوجهیم که این موضوع خیلی آزاردهنده‌س و از این بابت صمیمانه ازتون عذرخواهی می‌کنیم. با وجود این برای اطلاع از تغییرات این سیاست در آینده می‌تونید اطلاعیه‌های صرافی بایننس رو دنبال کنید.

سوال از صرافی بایننس
سوال از پشتیبانی صرافی بایننس؛ منبع: میهن بلاکچین
جواب پشتیبانی صرافی بایننس
جواب پشتیبانی صرافی بایننس؛ منبع: میهن بلاکچین

همچنین سوالات مشابه توسط چند حساب مختلف از پشتیبانی بایننس مطرح شد و اپراتورهای مختلف جواب مشابهی ارائه کردند.

شعبه آمریکای صرافی بایننس، Binance.us هم تنها به شهروندان آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی خدمات می‌دهد. البته دسترسی بعضی شهروندان آمریکایی نیز – به طور دقیق‌تر ساکنان هفت ایالت از جمله نیویورک، تگزاس و هاوایی – به خدمات Binance.us ممکن نیست.

بنابر این می‌توان نتیجه گرفت شایعات در حال نشر در مورد امکان احراز هویت در صرافی بایننس با مدارک ایرانی صحت ندارد. کاربران باید توجه داشته باشند که انتشار این شایعات ممکن است با نیت سوء‌استفاده مالی از کاربران کم‌تجربه‌تر صورت بگیرد.

انتخاب جایگزین برای کابران ایرانی استفاده از صرافی‌های داخلی است. البته بعضی صرافی‌های خارجی بدون نیاز به احراز هویت به کاربران خدمات ارائه می‌کنند که میهن بلاکچین در مقاله مفصلی آن‌ها را بررسی کرده است. البته کاربران باید توجه داشته باشند که صرافی محل مناسبی برای پارک کردن دارایی‌ها دیجیتال نیست و شما تا زمانی که دارایی خود را به کیف پول انتقال ندهید مالکیت خود بر آن دارایی را نهایی نکرده‌اید. در مورد صرافی‌های معرفی شده در لینک‌های بالا هم مسئولیت تحقیق و بررسی کامل از شما سلب نمی‌شود.

میهن بلاکچین


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه