کریپتو

پیشنهاد تعلیق آدرس‌های غیرفعال در شبکه TON؛ تاثیر آن بر توکنومی TON چیست؟

ولیدیتورهای شبکه TON در حال بررسی پیشنهادی هستند که در صورت تصویب بیش از ۱ میلیارد Toncoin به ارزش ۲.۵ میلیارد دلار را تا ۴ سال آینده غیرقابل فروش می‌کند. کل ارزش بازار TON در زمان نگارش ۲.۸ میلیارد دلار است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از The Block، ولیدیتورهای The Open Network (یا با اختصار TON) در حال بررسی پیشنهادی هستند که در صورت تصویب ۱۹۵ آدرس غیرفعال در بلاک چین اثبات سهام TON را تعلیق می‌کند. رای‌گیری در مورد این پیشنهاد قرار است در ۲۱ فوریه (۲ اسفند) آغاز شود. این آدرس‌ها در حال حاضر کمی بیش از ۱ میلیارد Toncoin در اختیار دارند که حدود ۲۱.۳٪ از کل عرضه این کوین (۵ میلیارد) است. این حجم از تون‌کوین با توجه به قیمت لحظه‌ای TON حدود ۲.۵ میلیارد دلار ارزش دارد.

برای تصویب این پیشنهاد باید حداقل ۷۵٪ از ولیدیتورهای در چندین دور رای‌گیری شرکت کنند. در صورت تایید، تعلیق پیشنهادی به مدت چهار سال ادامه خواهد داشت و آدرس‌های معلق شده قادر به انجام هیچ تراکنشی در طول این دوره نخواهند بود. «فهرست تعلیق» در بلاکچین عمومی قابل مشاهده است.

این پیشنهاد در صورت تصویب تاثیر مهمی بر توکنومی TON دارد، چرا که حدود ۲۱.۳٪ از کل عرضه کل (۵ میلیارد) و بیش از ۸۰٪ از عرضه در گردش آن (۱.۲ میلیارد) را تا ۴ سال آینده غیرقابل جابجایی و در نتیجه غیرقابل فروش می‌کند.

آدرس‌هایی که در مرحله توزیع اولیه TON بین جولای ۲۰۲۰ تا ژوئن ۲۰۲۲ (تیر ۱۳۹۹ تا خرداد ۱۴۰۱) شرکت کردند، اما پس از آن هیچ تراکنش خروجی انجام نداند، غیرفعال تلقی می‌شوند. در ماه دسامبر (آذر)، جامعه TON از صاحبان این آدرس‌ها خواست تا با انجام یک تراکنش در TON، ادامه فعالیت خود را نشان دهند. آدرس‌های غیرفعال می‌توانند با انجام تراکنش در هر زمانی قبل از پایان رای‌گیری، از تعلیق احتمالی خود جلوگیری کنند. توجه به این نکته مهم است که آدرس‌هایی که بخشی از توزیع اولیه نیستند تحت تاثیر این سیاست قرار نخواهند گرفت.

TON در ابتدا در سال ۲۰۱۸ توسط بنیان‌گذاران پیام‌رسان تلگرام طراحی شد و در ادامه توسعه آن به انجمن TON واگذار شد. در اولین روزهای سال ۲۰۲۳، TON راه‌حلی غیرمتمرکز برای به‌اشتراک‌گذاری فایل و ذخیره‌سازی داده به نام TON Storage راه‌اندازی کرد که با پروژه‌هایی مانند Filecoin و Storj مشابهت دارد.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه