کریپتو

شدوفورک آپدیت شانگهای اتریوم با موفقیت راه‌اندازی شد

توسعه‌دهندگان اتریوم اعلام کردند که شدوفورک (Shadow Fork) مخصوص آپدیت شانگهای این شبکه با موفقیت اجرا و به اکوسیستم اضافه شده است. آپدیت شانگهای اتریوم قرار است در ماه مارس (اسفند) بر روی شبکه اصلی اعمال شود و امکان برداشت ETHهای سهام‌گذاری شده در بیکن‌چین فراهم شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از فورکاست، ماریوس فن درویدن (Marius Van Der Wijden) از توسعه‌دهندگان اتریوم عصر دیروز اعلام کرد که شدوفورک اختصاصی آپدیت شانگهای (Shanghai Hardfork) با موفقیت انجام شده است و صرفا با چند ایراد جزئی در کلاینت گیس (Geth) همراه بوده است.

شدوفورک یک نسخه کپی شده از شبکه اصلی است که قبل از شبکه آزمایشی راه‌اندازی می‌شود و به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا فرضیات خود در مورد اتفاقات شبکه اصلی در صورت انجام آپدیت شانگهای را آزمایش و بررسی کنند. در واقع بدین دلیل این اسم (Shadow Fork) برای این زنجیره انتخاب شده است که هم نوعی فورک از شبکه اصلی محسوب می‌شود و هم اینکه زنجیره فورک‌شده کاملا آزمایشی خواهد بود.

همچنین قرار است شبکه آزمایشی (تست‌نت) مخصوص آپدیت شانگهای در چند روز آینده راه‌اندازی و در اختیار عموم قرار بگیرد. گفتنی است که اخیرا فشار زیادی بر بنیاد اتریوم وارد شد تا هر چه زودتر امکان برداشت ETHهای استیک شده در بیکن‌چین را فراهم آورد. برای مشاهده پروپوزال‌ها و تغییرات آپدیت شانگهای می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه