کریپتو

سختی استخراج شبکه بیت کوین رکورد زد

سختی استخراج شبکه بیت کوین (Difficulty) دیروز با افزایش ۱۰.۲۶٪ اوج تاریخی جدیدی را ثبت کرد. این در حالی است که با صعود قیمت بیت کوین به بالای ۲۱,۰۰۰ دلار، انگیزه ماینرها برای فعالیت بیشتر شده است و شاخص ترس و طمع بازار رمزارزها برای اولین بار طی ۹ ماه گذشته از ناحیه ترس دیروز خارج شد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از news.bitcoin، سختی استخراج بیت کوین که معیاری برای سنجش سختی رقابت میان ماینرهاست؛ دیروز با ۱۰.۲۶٪ افزایش از ۳۴.۰۹ تریلیون واحد به ۳۷.۵۹ تریلیون واحد رسید. این بیشترین مقدار سختی شبکه در طول تاریخ حیات بیت کوین است. لازم به ذکر است که به صورت تقریبی هر ۱۴ روز یکبار این پارامتر با توجه به زمان ساخت بلاک‌ها تنظیم می‌شود که این پارامتر نیز خود وابسته به هش‌ریت شبکه است.

نمودار سختی استخراج شبکه بیت کوین منبع: btc.com
نمودار سختی استخراج شبکه بیت کوین منبع: btc.com

این در حالی است که در تاریخ ۶ ژانویه (۱۶ دی) رکورد تاریخی جدیدی برای هش‌ریت شبکه بیت کوین نیز به ثبت رسیده بود. در آن زمان توان پردازشی شبکه به حدود ۳۵۳ اگزاهش بر ثانیه رسید. در حال حاضر این پارامتر برابر ۳۱۷ اگزاهش بر ثانیه است.

نمودار هش‌ریت شبکه بیت کوین منبع: کوین وارز
نمودار هش‌ریت شبکه بیت کوین منبع: کوین وارز

از طرفی قیمت بیت کوین در هفته گذشته رشد چشمگیری داشت و تا حوالی ۲۱,۵۰۰ دلار نیز پیشروی کرد. این موضوع انگیزه ماینرها را برای فعالیت بیشتر کرد. البته ذکر این نکته ضروری است که قیمت و سختی شبکه در کنار هم درآمد یک ماینر را تعیین می‌کند. همچنین افزایش قیمت بیت کوین سبب شد تا دیروز شاخص ترس و طمع برای اولین بار در ۹ ماه گذشته با رسیدن به سطح ۵۲ از ناحیه ترس خارج شود. هرچند که امروز با ۷ واحد کاهش به ۴۵ رسیده است.

برای مطالعه جزییات بیشتر در مورد استخراج بیت کوین می‌توانید به گزارش ماهانه اختصاصی میهن بلاکچین در مورد استخراج رمزارزها مراجعه کنید.

به نظر شما روند افزایشی فعالیت ماینرهای بیت کوین در سال ۲۰۲۳ ادامه پیدا می‌کند؟ نظر خود را زیر همین پست با ما در میان بگذارید.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه