کریپتو

فانتوم ۱۰٪ از کارمزد تراکنش‌ها را به صندوق توسعه اکوسیستم اختصاص می‌دهد

بنیاد فانتوم (Fantom Foundation) در روز جمعه اعلام کرد برای تامین مالی پروژه‌ها و اپلیکیشن‌های جدیدی که تصمیم دارند بر بستر این بلاکچین ساخته شوند، محصول جدیدی به نام «صندوق اکوسیستم (Ecosystem Vault)» راه‌اندازی کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، ۱۰٪ از کارمزد تمام تراکنش‌ها در فانتوم به صندوق اکوسیستم واریز می‌شود. هر پشنهاد توسعه بر بستر فانتوم که از این صندوق تقاضای تامین مالی دارد باید حداقل از سوی ۵۵٪ از جامعه کاربران و حداقل ۵۵٪ از استیکرهای رمزارز FTM تایید شود. این صندوق در آغاز کار در هر لحظه تنها ۵ پروژه را به صورت همزمان تامین مالی می‌کند.

پرداخت‌ها برای تامین مالی پروژه‌ها در ابتدا به صورت دستی و از طریق بنیاد فانتوم و با استفاده از ابزارهایی مانند لاماپی (LlamaPay) انجام می شود. توسعه‌دهندگان فانتوم معتقدند که پرداخت‌ها برای تامین مالی پروژه‌های نو باید تدریجی باشد تا اطمینان حاصل شود که بنیان‌گذاران پروژه به جای تامین مالی یکباره و احتمالا از دست دادن علاقه به ادامه کار، برای کار مستمر انگیزه داشته باشند.

قیمت فانتوم در رالی صعودی هفته اخیر رشد چشمگیری داشته است و از حدود ۲۰ سنت به حدود ۳۴ سنت رسیده است. قیمت FTM تنها در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۵٪ رشد داشته است.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه