کریپتو

تحلیل قیمت بیت کوین: نشانه‌های نزولی روی نمودار

بیت کوین در حال حاضر با مقاومت مهمی در نزدیکی ۱۷٬۰۰۰ دلار مواجه است. اگر قیمت در ادامه از این ناحیه عبور نکند، موج نزولی بعدی این ارز دیجیتال در کوتاه‌مدت آغاز خواهد شد.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، بیت کوین چندی پیش با کشف حمایتی تازه در سطح ۱۶٬۲۵۰ دلار یک حرکت صعودی جدید را شروع کرد. در این مسیر قیمت ابتدا از ۱۶٬۵۰۰ و سپس از ۱۶٬۶۰۰ دلار عبور کرد.

خریداران در ادامه مقاومت میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته (MA ۱۰۰ – خط قرمز در تصویر)، ۱۶٬۸۰۰ و حتی ۱۷٬۰۰۰ دلار را هم پشت سر گذاشتند، اما در حفظ موقعیت خود بالای این سطح ناموفق ظاهر شدند. اوج قیمت در ۱۷٬۰۶۷ دلار شکل گرفت و در حال حاضر هم قیمت در بازه مشخصی در حال نوسان است.

کندل قیمت بیت کوین اکنون زیر سطح ۲۳.۶درصد اصلاحی فیبوناچی و بالای میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد. گفتنی است در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودی قیمت از ۱۶٬۲۶۰ تا ۱۷٬۰۷۶ دلار تنظیم شده است.

همان طور که از تصویر زیر پیداست، یک کانال صعودی هم روی نمودار بیت کوین تشکیل شده است که مقاومت سقف آن همان ۱۷٬۰۰۰ دلار است. اگر روند بازار در ادامه صعودی شود، سقف این کانال به‌عنوان اولین مقاومت پیش روی قیمت عمل خواهد کرد. اولین مقاومت کلیدی ۱۷٬۲۰۰ دلار خواهد بود و پس از آن نوبت به ۱۷٬۵۰۰ دلار می‌رسد.

تحلیل قیمت بیت کوین: نشانه‌های نزولی روی نمودار
نمودار قیمت بیت کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید).

سطح ۱۸٬۰۰۰ دلار می‌تواند به‌عنوان مقاومت کلیدی بعدی بیت کوین ظاهر شود و عبور از آن راه را برای جهش تا ۱۸٬۴۵۰ دلار باز خواهد کرد.

در مقابل، اگر بیت کوین در عبور از ۱۷٬۰۰۰ دلار ناموفق ظاهر شود، احتمالاً باید منتظر یک ریزش دیگر باشیم. در چنین شرایطی، ۱۶٬۸۰۰ دلار و کف کانال صعودی روی نمودار، نزدیک‌ترین حمایت‌های پیش روی قیمت خواهند بود.

حمایت کلیدی بعدی ۱۶٬۶۵۰ دلار یا همین سطح ۰.۵۰درصد اصلاحی فیبوناچی خواهد بود. شکسته‌شدن این حمایت ممکن است در ادامه به سقوط عمیق‌تر بیت کوین تا ۱۶٬۲۶۰ دلار و سپس ۱۶٬۰۰۰ دلار منجر شود.

شاخص مکدی (MACD) در حال از دست دادن شتاب خود در محدوده صعودی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز بالای محور میانی (سطح ۵۰) قرار دارد.

همان‌ طور که گفته شد، ۱۶٬۸۰۰ و ۱۶٬۶۵۰ دلار حمایت‌‌های کلیدی بیت کوین هستند و ۱۷٬۰۰۰، ۱۷٬۲۰۰ و ۱۷٬۵۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌های پیش روی قیمت عمل می‌کنند.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه