کریپتو

تحلیلگر ارزهای دیجیتال: ۳ نشانه برای تشخیص نقطه سقوط قیمت بیت کوین

با ادامه‌یافتن زمستان ارزهای دیجیتال، تحلیلگران بیشتری متقاعد می‌شوند که بیت کوین پیش از شروع روند صعودی جدید، یک سقوط دیگر قیمت را تجربه می‌کند. نیکلاس مرتن، تحلیلگر باتجربه ارزهای دیجیتال، در آخرین ویدئو خود به ۳ نشانه اشاره می‌کند که می‌تواند به سرمایه‌گذاران در تشخیص نقطه شکست روند کنونی کمک کند.

به گزارش کرپیتو پوتیتو، نیکلاس مرتن (Nicholas Merten)، بنیان‌گذار دیتادش و تحلیلگر باتجربه ارزهای دیجیتال، با استناد به اندیکاتور‌های تکنیکال و درنظرگرفتن مشکلات کنونی کلان اقتصادی، پیش‌بینی می‌کند که شاهد کاهش بیشتر قیمت بیت کوین خواهیم بود.

این تحلیلگر برای اثبات ادعای خود به نمودار‌های قیمت بیت کوین، اتریوم و اپل اشاره می‌کند.

نقطه سقوط قیمت بیت کوین

در ویدئویی که مرتن روز چهارشنبه منتشر کرد، تحلیل خود را با اشاره به این نکته شروع کرد که قیمت بیت کوین چگونه بسیار پایین‌تر از میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای و ۲۰۰ روزه باقی‌مانده است. اولی از لحاظ تاریخی، برای مدت‌ طولانی کف قیمت بیت کوین بوده که برای اولین بار در سال ۲۰۲۲ از خط حمایت به مقاومت تبدیل شده است.

تحلیلگر ارزهای دیجیتال: ۳ نشانه برای تشخیص نقطه سقوط قیمت بیت کوین
میانگین متحرک ۲۰۰ روزه و ۲۰۰ هفته‌ای بر روی نمودار روزانه قیمت بیت کوین

مرتن گفت:

این واقعیت که قیمت بیت کوین خیلی پایین‌تر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه و ۲۰۰ هفته‌ای است و حتی در شرف آزمایش عبور از آن‌ها نیست، نشانه‌ای بسیار نگران‌کننده است.

علاوه بر این، جهش‌های قیمتی بیت کوین از پایین‌ترین سطح خود در سال ۲۰۲۲، همچنان ضعیف و ضعیف‌تر می‌شود. این روند بیانگر این است که گاوهای بیت‌کوین، مانند گذشته در زمانی که باید، اقدامی انجام نمی‌دهند و می‌تواند نشانه‌ای از یک موج بزرگ تسلیم باشد.

بیشتر بخوانید: ترید در بازار گاوی و خرسی ارزهای دیجیتال چه تفاوتی دارد؟

جریان سفارشات بازار نیز هفته‌به هفته‌ کاهش یافته است؛ این بدان معناست که معامله‌گران به فروش بیت کوین ادامه می‌دهند و در بهترین قیمت موجود خریداری می‌کنند.

مرتن افزود:

این صنعت در حال گذراندن بزرگ‌ترین دوره بازسازی خود از زمان هک ام‌تی. گاکس در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ است.

این تحلیلگر درمورد احتمال وقوع بریک پوینت بیت کوین استدلال می‌کند که اگر قیمت به سطحی پایین‌ترین کف قیمت در سال ۲۰۲۲ یعنی حدود ۱۵٬۶۰۰ دلار کاهش یابد، بیت کوین می‌تواند موج تسلیم بزرگی را تجربه کند.

او گفت که قیمت اتریوم نیز در سطحی بسیار پایین قرار دارد. مرتن پیش‌بینی می‌کند که شکست میانگین متحرک ۲۰۰ روزه اتریوم در برابر بیت کوین می‌تواند منجر به اصلاح ۵۰درصدی قیمت شود.

بررسی تصویر کلان

با نگاهی به بازار سهام، مرتن به نمودار ماهانه قیمت سهام اپل و نشانه‌هایی از کاهش شتاب روند صعودی چند سال آن اشاره می‌کند.

تحلیلگر ارزهای دیجیتال: ۳ نشانه برای تشخیص نقطه سقوط قیمت بیت کوین
میانگین متحرک ۲۰۰ روزه و ۲۰۰ هفته‌ای بر روی نمودار روزانه قیمت سهام اپل

مانند بیت کوین، میانگین متحرک  ۲۰۰ روزه و ۲۰۰ هفته‌ای سهام اپل، هر دو شروع روند نزولی را نشان می‌دهند. مرتن عقیده دارد که قیمت سهام اپل، در کنار سایر شرکت‌های فناوری بزرگ مانند آمازون، احتمالاً برای اولین بار از زمان حباب دات کام تاکون می‌تواند به زیر میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای خود کاهش یابد.

سقوط ۷۵درصدی قیمت بیت کوین از بالاترین سطح خود در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) در کنار فشارهای اقتصاد کلان ناشی از افزایش نرخ بهره باعث ورشکستگی چندین شرکت ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۲ شد. پس سقوط امپراتوری سم بنکمن فرید، مرتن انتظار دارد که شرکت‌های بیشتری اعلام ورشکستگی کنند؛مانند شک‌وتردید روبه‌رشد کنونی درمورد بایننس، گری اسکیل و کرپیتو دات کام. 

این تحلیلگر خاطرنشان کرد:

با اینکه هدف من افزایش ترس، بی‌اعتمادی و تردید نیست… هنوزم هم شرکت‌هایی هستند که ورشکسته شوند.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه