بازارهای مالیبلاکچیناستخراجقانون گذاریکریپتو

معاون سازمان امور مالیاتی: مالیات بر رمزارزها در لایحه بودجه ۱۴۰۲ دولت نیامده است

مالیات بر رمزارزها در ۳ دسته سرمایه‌گذاری، استخراج و تبادل بر اشخاص حقوقی و حقیقی تعلق می‌گیرد

سعید ترکاشوند، معاون فناوری سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد که دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ به موضوع مالیات بر رمزارزها اشاره‌ای نکرده است. این موضوع تا حدودی الزام بر اخذ مالیات در این حوزه را لااقل در سال آینده، از دوش نهادهای نظارتی برمی‌دارد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بازار نیوز، سعید ترکاشوند البته در ادامه افزود که سازمان امور مالیاتی طی همکاری مشترک با وزارت نیرو و بانک مرکزی سازوکاری را برای تحقق اخذ مالیات در حوزه رمزارزها در دستور کار خود قرار داده است و در حال حاضر نیز تدوین نهایی آن در مراحل پایانی خود به سر می‌برد.

وی افزود که اکنون فقط موضوع مالیات شامل حال فعالان حوزه رمز ارز می‌شود اما در آینده قرار است مالیات بر ارزش افزوده (در معاملات رمزارزها) نیز در دستور کار قرار گیرد. وی در  پاسخ به این سوال که دولت قرار است از محل اخذ مالیات از رمز ارز‌ها چه مقدار درآمد کسب کند گفت:

به این موضوع در بودجه سال ۱۴۰۲ اشاره نشده اما سازمان امور مالیاتی به عددی تخمینی رسیده که به دلیل غیر قابل اتکا بودن برآورد‌ها، نمی‌توان آن را مطرح کرد.

پیش از این داود منظور، رییس سازمان امور مالیاتی اعلام کرده بود که معاملات رمز ارزها و خرید و فروش آن‌ها نیز باید مشمول مالیات شود. شایان ذکر است که که مالیات بر رمزارزها در ۳ دسته سرمایه‌گذاری، استخراج و تبادل بر اشخاص حقوقی و حقیقی تعلق می‌گیرد که مطابق با اظهارنظر امروز آقای ترکاشوند بخش‌های تبادل و سرمایه‌گذاری فعلا در مرحله اخذ مالیات قرار نگرفته‌اند.

منبع

بازار نیوز

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه