کریپتو

قیمت بیت کوین بر حسب تومان با ۷۰٪ رشد در ۳ ماه اخیر به ا میلیارد رسید

امروز همزمان با رسیدن قیمت بیت کوین به مرز ۲۳,۰۰۰ دلار و اوج‌گیری قیمت تتر (USDT) تا ۴۴,۴۰۰ تومان، قیمت بیت کوین در صرافی‌های ایرانی به بیش از یک میلیارد تومان رسید.

به گزارش میهن بلاکچین، استیبل کوین تتر (USDT) که ارزشی معادل ۱ دلار آمریکا را دارد، امروز به رکورد قیمتی جدیدی نسبت به ریال دست پیدا کرد. قیمت تتر در صرافی‌های ایران به مرز ۴۴,۴۰۰ تومان رسید. در طرف دیگر قیمت بیت کوین نیز امروز تا ۲۳,۰۰۰ دلار پیشروی کرد. همزمانی این ۲ اتفاق موجب شد تا قیمت ریالی بیت کوین در صرافی‌های ایرانی به به بیش از ۱ میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

جالب است بدانید قیمت بیت کوین در صرافی‌های ایرانی در تاریخ ۹ نوامبر (۱۸ آبان) حدود ۵۸۸ میلیون تومان معامله می‌شد که در آن زمان قیمت دلاری بیت کوین در سطح ۱۵,۵۰۰ دلار قرار داشت. بنابراین می‌توان گفت قیمت ریالی BTC در کمتر از ۳ ماه حدود ۷۰٪ رشد داشته است.

نمودار روزانه تغییرات ریالی بیت کوین در صرافی نوبیتکس در شکل زیر قابل مشاهده است.

نمودار قیمت ریالی بیتکوین در صرافی نوبیتکس
نمودار قیمت ریالی بیتکوین در صرافی نوبیتکس

اما شاید جالب باشد که بدانیم با نرخ فعلی ارزش دلار، با رسیدن بیت کوین به چه قیمتی شاهد وقوع سقف تاریخی ریالی قیمت BTC خواهیم بود؟ اگر قیمت تتر را برابر نرخ فعلی (۴۴,۴۰۰ تومان) ثابت درنظر بگیریم، با رسیدن قیمت بیت کوین به ۴۵,۰۰۰ دلار شاهد بالاترین قیمت ریالی آن در طول تاریخ خواهیم بود. تاکنون بیشترین قیمت BTC مربوط به ۱۱ نوامبر ۲۰۲۱ (۲۰ آبان ۱۴۰۰) بوده است که رکورد نزدیک به ۲ میلیارد تومان را ثبت کرده است. در آن زمان قیمت تتر در حوالی ۲۹,۰۰۰ تومان قرار داشت.

برای مشاهده بهترین قیمت خرید و فروش تتر می‌توانید از سرویس «مقایسه قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها» استفاده کنید.

به نظر شما روند افزایش ارزش ریالی تتر و بیت کوین تا کجا ادامه خواهد داشت؟ نظر خود را زیر همین پست با ما درمیان بگذارید.

میهن بلاکچین


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه