بازارهای مالیبلاکچینکریپتوفاندامنتال

ایردراپ Prism به دلیگیتورهای اتم

وضعیت قیمت اتم چگونه است؟

شبکه لایه یک Prism اعلام کرده است که با تهیه اسنپ‌شات هفتگی از هولدرهای ATOM پس از عرضه شبکه اصلی بین آن‌ها ایردراپ انجام می‌دهد. آیا این موضوع می‌تواند به رشد قیمت اتم کمک کند؟

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از beincrypto، نسخه دوم پریزم (Prism V2) یک بلاکچین مستقل است که با استفاده از کیت ساخت نرم‌افزار کازموس (Cosmos SDK) ساخته شده است. تمرکز این بلاکچین لایه ۱ بر ییلدفارمینگ و نوآوری در این فضا است. نسخه اول پریزم (Prism V1) در شبکه ترا کلاسیک راه‌اندازی شد، اما پس از سقوط ترا تصمیم گرفته شد که نسخه دوم پریزم نباید در معرض محدودیت‌های ساخت قرارداد هوشمند در یک بلاکچین خارجی قرار گیرد و اکنون می‌تواند مبتنی بر ماجول‌های SDK کازمس، قراردادهای هوشمند خاص بلاکچین خود را طراحی و پیاده‌سازی کند.

برای اینکه هولدرهای ATOM ،رمزارز بومی شبکه کازمس، بتوانند از توسعه Prism پشتیبانی کنند، تصمیم گرفته شده است ایردراپ توکن این شبکه میان هولدرهای اتم انجام شود. برای توزیع این ایردراپ به صورت هفتگی اسنپ‌شاتی از هولدرهای ATOM تهیه می‌شود و توزیع ایردراپ پس از راه‌اندازی شبکه اصلی پریزم انجام خواهد شد بر اساس میانگین موجودی در اسنپ‌شات‌های هفتگی انجام خواهد شد تهیه اسنپ‌شات هفتگی از ۱۹ ژانویه ۲۰۲۳ (۲۹ دی) آغاز شده است. برای دریافت این ایردراپ باید موجودی اتم خود را با استفاده از کیف پول کپلر در کازموس هاب به پروتکل Prism دلیگیت کنید (تصویر پایین). برای کسب اطلاعات بیشتر از جزییات این ایردراپ می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

ملزومات دریافت ایردراپ پریزم
دلیگیت کردن اتم به پریزم در کازموس هاب از طریق کیف پول کپلر؛ منبع: Medium

قیمت اتم از ابتدای سال ۲۰۲۳ تا امروز همزمان با بهبود نسبی شرایط بازار کریپتو رشد قابل توجهی داشته است و تقریبا ۵۰٪ افزایش یافته است. در حال حاضر اتم با ارزش بازار ۳.۷ میلیارد دلار، ۲۰-امین رمزارز از نظر مارکت کپ است.

قیمت اتم
نمودار قیمت اتم در تایم فریم هفتگی؛ منبع: تریدینگ ویو

با این حال قیمت فعلی اتم (حدود ۱۳ دلار در زمان نگارش خبر) از ATH آن که حدود ۴۵ دلار بود فاصله زیادی دارد. در بازار خرسی سال ۲۰۲۲، اتم بدترین شرایط در ماه ژوئن تجربه کرد و در تاریخ ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) به قیمت ۵.۴۵ دلار رسید. جالب اینکه همزمان با فاجعه FTX که در نوامبر ۲۰۲۲ آشکار شد و طی آن قیمت بیت کوین کف جدیدی ثبت کرد، قیمت اتم به همان شدت افت نکرد و پایین‌ترین قیمتی که تجربه کرد ۸.۴۶ دلار بود.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه