بازارهای مالیقانون گذاریکریپتو

افزایش ۲ برابری مالیات؛ جو بایدن به دنبال جمع‌آوری ۲۴ میلیارد دلار مالیات از رمزارزها است

بر اساس گزارش روز گذشته وال استریت ژورنال، جو بایدن، رییس جمهور آمریکا در برنامه بودجه آتی تغییراتی را در مالیات رمزارزها پیشنهاد خواهد کرد که برآورد آن به دست آوردن ۲۴ میلیارد دلار مالیات در سال از رمزارزها خواهد بود. از مهم‌ترین تغییرات پیشنهادی ۲ بربر شدن مالیات سود حاصله از سرمایه‌گذاری در این حوزه خواهد بود.

 

از طرح عیدانه اکسران جا نمونی!

با ثبت نام در صرافی اکسران 200 هزار تومن جایزه بگیرید!

به همراه 100 هزار تومن پاداش معرفی از هر نفر!

ثبت نام

 

به گزارش اکسران و به نقل از  کریپتواسلیت، برنامه بودجه آتی بایدن ممکن است مستقیما بر سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال تاثیر بگذارد. به گفته وال استریت ژورنال، رئیس جمهور آمریکا برای هدف قرار دادن تجارت شستشو (wash trading)، تغییراتی را در قوانین مالیاتی رمزارزها اعمال خواهد کرد. در حال حاضر، قوانین بر ضد واش تریدینگ در بازار سهام و اوراق قرضه اعمال می‌شود اما هنوز برای ارزهای دیجیتال اعمال نشده‌اند.

در حال حاضر، سرمایه‌گذاران رمزارزها می‌توانند دارایی خاصی را در زمان خاصی (قبل از انتهی سال مالی) بفروشند تا از قانون زیان قابل کسر مالیاتی بهره‌مند شوند ومالیات پرداختی خود را کاهش داده و بلافاصله به فروش رسانده و مجددا دارایی دیگری را خریداری کنند. دولت بایدن به دنبال آن است تا از این رویه غیرقانونی جلوگیری کند.

پیش‌بینی می‌شود سیاست جدید مالیاتی ارز دیجیتال بایدن ۲۴ میلیارد دلار جمع‌آوری کند. این بخشی از برنامه بودجه سال ۲۰۲۴ بایدن است که با هدف کاهش کسری ۳ تریلیون دلاری بودجه فدرال در طول یک دهه دنبال می‌شود. البته ممکن است پیشنهاد بایدن با مخالفت حزب جمهوری‌خواه مواجه شود. در حال حاضر اکثریت مجلس نمایندگان را جمهوری‌خواهان و اکثریت مجلس سنا را دموکرات‌ها تشکیل می‌دهند.

تغییرات دیگر در مالیات ارزهای دیجیتال

از دیگر تغییرات مهم در این طرح، افزایش مالیات بر سود سرمایه در این حوزه از ۲۰٪ به ۴۰ریال است. در حالی که تضمینی برای اعمال تغییرات مالیاتی در برنامه بودجه آتی بایدن وجود ندارد، تغییرات مختلف سیاست‌های مالیاتی اخیر در آمریکا ممکن است به نوعی بر سرمایه‌گذاران تاثیر بگذارد.

سازمان خدمات درآمد داخلی آمریکا (IRS) در ماه فوریه دامنه قوانین مالیاتی خود را گسترش داد.

این بدان معنی است که هرکسی که به نحوی با دارایی‌های دیجیتال سر و کار داشته است، اکنون باید فعالیت‌های خود را گزارش دهد.

بر اساس گزارش‌های دیگر، NFT ها نیز ممکن است مشمول مالیات شوند. علاوه بر این، برخی از صرافی‌ها در سال ۲۰۲۲ با هدف ارائه اطلاعات بیشتر به IRS، به کاربران خود فرم‌های 1099-B داده‌اند.

نظرسنجی‌های اخیر CoinLedger نشان می‌دهد بسیاری از سرمایه‌گذاران رمزارزها تراکنش‌های خود در این بازار را در گزارش‌های مالیاتی خود لحاظ نکرده‌اند.

بر اساس این نتایج، تنها ۵۸٪  از افراد فعالیت‌های خود در بازار ارزهای دیجیتال را در گزارش مالیاتی سال ۲۰۲۲ ذکر کردند.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه