بازارهای مالیکریپتوفاندامنتال

این ۳ خبر باعث ریزش قیمت بیت کوین در روز گذشته شد

به گزارش اکسران : قیمت بیت کوین در ۲ روز گذشته شیب نزولی به خود گرفت و دیشب حتی تا حوالی ۲۱,۵۶۰ دلار نیز نزول کرد. در این مطلب به دلایل احتمالی این کاهش قیمت می پردازیم.

 

از طرح عیدانه اکسران جا نمونی!

با ثبت نام در صرافی اکسران 200 هزار تومن جایزه بگیرید!

به همراه 100 هزار تومن پاداش معرفی از هر نفر!

ثبت نام

 

همان‌گونه که پیش‌تر نیز در این مطلب عنوان کرده بودیم، حوادث فاندامنتال زیادی در این روزها می‌تواند قیمت BTC را دستخوش تغییر کند اما آن‌چه بیشتر در این ۲ روز بازار را تحت تاثیر قرار داد، مربوط به حوادث زیر می‌شد:

  1. شدیدتر شدن سیاست انقباضی فدرال رزرو:
  2. جروم پاول رییس فدرال رزرو در سخنرانی خود در خصوص سیاست‌های پولی نیمه سال فدرال رزرو اعلام کرد که سطح نهایی نرخ بهره آمریکا برای تحقق تورم زیر ۲٪، احتمالا بالاتر از حد انتظار است.
  3. این در حالی است که او در سخنرانی ماه گذشته خود بر روی کاهش تورم تاکید بسیاری کرده بود و همگان این خوشبینی را داشتند که فدرال رزرو به تدریج نرخ بهره را کاهش دهد.
  4. انحالال سیلورگیت: بانک سیلورگیت دیروز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با وکلا و مشاوران خود در حال گفتگو است و یکی از راه‌حل‌های محتمل توقف عملیات آن‌ها و حتی انحلال بانک است. سیلور گیت مهم‌ترین بانک کریپتویی محسوب می‌شود که باعث بزرگ شدن اکوسیستم رمزارزها شده است.
  5. آزادسازی تعدادزیادی BTC در بازار: از فردا ۱۰ مارس (۱۹ اسفند) تا ۳۰ سپتامبر (۸ مهر ۱۴۰۲) تعداد ۱۴۲،۰۰۰ بیت کوین (۳.۳ میلیارد دلار) بابت بازپرداخت بدهی کاربران صرافی Mt. Gox به کیف پول‌های آن‌ها واریز خواهد شد. این موضوع می‌تواند فشار فروشی را در بازار از سمت آن‌ها رقم بزند. علاوه بر آن دیروز اعلام شد که دولت ایالات متحده حدود ۱ میلیارد دلار بیت کوینی که از ماجرای دارک‌نت سیلک رود (Silk Road) ضبط کرده بود را جابه جا کرده است. هنوز هدف از این جابجایی مشخص نیست اما شایعات فروش آن را تقویت کرده است.

این موضوعات باعث شد تا قیمت BTC به حد پایین ناحیه حمایتی خود یعنی ۲۱,۵۰۰ دلار برسد. نمودار زیر حمایت‌ها و مقاومت‌های اصلی بیت کوین را با خطوط بنفش نشان می‌دهد. در صورت از دست رفتن این ناحیه حمایت بعدی ۲۰,۴۰۰ دلار خواهد بود و پس از آن ۱۸,۴۰۰ دلار.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو

منبع

میهن بلاکچین

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه