کریپتو

صرافی کوین‌بیس معاملات استیبل کوین ‌BUSD را متوقف می‌کند

صرافی کوین‌بیس شب گذشته در توییتر اعلام کرد معاملات استیبل کوین BUSD را در تاریخ ۱۳ مارچ (۲۲ اسفند) متوقف خواهد کرد. صرافی کوین‌بیس اظهار داشت استیبل کوین صرافی رقیب، BUSD، «دیگر در سطح استانداردهای کوین‌بیس برای رمزارزهای لیست شده» نیست.

به نقل از کوین تلگراف، تصمیم صرافی کوین‌بیس در حذف BUSD تمام شعب صرافی کوین‌بیس از جمله Coinbase.com (ساده و پیشرفته)، صرافی کوین ‌بیس (Coinbase Exchange)، کوین‌بیس پرو (Coinbase Pro) و کوین‌بیس پرایم (Coinbase Prime) را شامل می‌شود.

صرافی کوین‌بیس تاکید کرد که دارایی BUSD کاربران حتی بعد از حذف شدن از لیست معاملات صرافی همچنان محفوظ است و در دسترس کاربران باقی خواهد ماند و توانایی برداشت وجوه خود را در هر زمان دلخواه خواهند داشت.

یکی از سخنگویان کوین بیس درباره این تصمیم اظهار داشت:

تصمیم ما برای تعلیق معاملات BUSD مبتنی بر نظارت و بررسی داخلی خودمان است. هنگام بررسی BUSD، تشخیص دادیم که دیگر استانداردهای صرافی ما برای لیست کردن یک رمرزارز را برآورده نمی‌کند و بنابراین به حالت تعلیق در خواهد آمد.

این تصمیم کوین‌بیس پس از دستور اداره امور مالی نیویورک به پکسوس در مورد توقف صدور BUSD صورت گرفته است. خود چانگ‌پنگ ژائو (CZ)، مدیر عامل بایننس، در واکنش به خبر توقف صدور BUSD اظهار داشت که ارزش بازار حدودا ۱۶ میلیارد دلاریِ BUSD، به مرور زمان به صفر میل خواهد کرد. بنابر این تصمیم کوین‌بیس چندان جای تعجب ندارد و زمانی فرا می‌رسد که خود صرافی بایننس هم ناچار به اتخاذ تصمیم مشابهی شود.

به تمام کاربرانی که از استیبل‌کوین BUSD استفاده می‌کنند توصیه می‌شود دارایی خود را از BUSD خارج کنند. ممکن است از فوریه ۲۰۲۴ (بهمن ۱۴۰۲) به بعد استیبل‌کوین BUSD به سایر رمزارزها قابل تبدیل نباشد و ارزش خود را به طور کامل از دست بدهد. تا آن زمان هم ممکن است برابری BUSD با دلار آمریکا، هرچند به طور موقت، با مشکلاتی مواجه شود. بنابراین برای مراقبت از دارایی خود جوانب احتیاط را رعایت کنید.

برای کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد شرح تحولات پس از دستور توقف صدور BUSD می‌توانید پوشش زنده میهن بلاکچین در زمان شکل‌گیری خبر را مطالعه کنید. همچینین برای کسب اطلاع از دلیل برخورد مراجع قانونی آمریکا با استیبل کوین BUSD توصیه می‌شود مقاله «صفر تا صد ماجرای استیبل کوین بایننس» را از نظر بگذرانید.

بایننس تا زمان نگارش خبر به این تصمیم کوین بیس واکنشی نشان نداده است.
منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه