کریپتو

دادستان کل نیویورک از صرافی کوینکس شکایت کرد

لتیتیا جیمز (Letitia James)، دادستان کل نیویورک از صرافی ارز دیجیتال کوینکس به دلیل ثبت نبودن به عنوان کارگزار رسمی اوراق بهادار یا کالا در این ایالت شکایت کرد.

به نقل از د‌ بلاک، بر اساس دادخواست ارائه‌شده به دادگاه عالی ایالت نیویورک در روز چهارشنبه، صرافی کوینکس به «فروش اوراق بهادار و کالا در قالب رمزارزها بدون ثبت به عنوان کارگزار رسمی در نیویورک»، متهم شده است.

این نخستین بار نیست که دادگاه نیویورک علیه پروژه‌های ارز دیجیتال شکایت می‌کند. پیش از این نیز مقامات این ایالت علیه الکس ماشینسکی (Alex Mashinsky)، مدیرعامل سابق پلتفرم وام‌دهی سلسیوس شکایت کرده بودند. همچنین، این ایالت سابقه شکایت علیه صرافی بیتفینکس و شرکت تتر را در پرونده خود دارد.

بر اساس دادخواست ارائه‌شده، شرکت کوینکس خودش را به عنوان یک «صرافی ارز دیجیتال» معرفی می‌کند اما در ایالت نیویورک ثبت نشده است. همچنین، این صرافی از احضاریه‌ای که در ماه ژانویه به آن ارسال شده پیروی نکرده است.

دادستان نیویورک مدعی است برخی از ارزهای دیجیتال ارائه‌شده توسط صرافی کوینکس، بر اساس قانون مارتین (یکی از قوانین اوراق بهادار در نیویورک)، اوراق بهادار یا کالا محسوب می‌شوند چراکه این ارزها در اصل سرمایه‌گذاری در شرکت‌های مشترک هستند و سود آنها عمدتا از اشخاص ثالث به دست می‌آید.

چهار توکن AMP، LBRY، Rally و LUNA در این شکایت به عنوان توکن‌های ناقض قوانین اوراق بهادار یا کالا در ایالت نیویورک مطرح شده‌اند.

به دنبال این شکایت، دادستان کل نیویورک خواستار جلوگیری از فعالیت‌های غیرمجازی صرافی کوینکس در این ایالت و همچنین مسدودسازی IPهای نیویورک در این پلتفرم است. علاوه بر این وی خواستار دریافت جزییات تمام حساب‌ها و کارمزدهای دریافتی از مشتریان نیویورکی است.

صرافی کوینکس هنوز در این رابطه اظهار نظر نکرده است.

با توجه به مورد پیش آمده برای صرافی کوینکس احتمال دارد در آینده سخت‌گیری‌های آن در مورد احراز هویت و همچنین تعامل با کاربران ایرانی افزایش یابد. بنابراین کاربران ایرانی این صرافی باید توجه داشته باشند که در زمان تعامل با آن تمام جوانب احتیاط را رعایت کنند. از آی پی ثابت خارج از ایران استفاده کنند و مانند همیشه دقت داشته باشند که صرافی ارز دیجیتال، کیف پول نیست و دارایی رمزارزی شما تا زمانی که به کیف پول شخصی غیرحضانتی شما منتقل نشده باشد، در عمل به شما تعلق ندارد.

همچنین در صورت اجباری شدن احراز هویت در این صرافی مانند همیشه کلاه‌برداران فضای مجازی سراغ کاربرانی که دنبال احراز هویت هستند می‌آیند. بنابراین باید احتیاط کنید که اطلاعات خود را در فضای مجازی منتشر نکنید و اخبار فضای رمزارز را از منابع معتبر پیگیری کنید.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه