کریپتو

آیا قیمت بیت کوین می‌تواند بر مقاومت ۲۵٬۰۰۰ دلار غلبه کند؟ تحلیل‌گران پاسخ می‌دهند

قیمت بیت کوین روز گذشته برای دومین بار در چند روز اخیر به ۲۵٬۰۰۰ دلار رسید. با این حال یک بار دیگر از این سطح مقاومت سرسخت پس زده شد و کندل هفتگی خود را در سطح ۲۴٬۲۹۶ دلار بست. بسیاری معتقدند بیت کوین در حال تکرار روند سال ۲۰۱۷ است و در صورت مطابقت با این روند، احتمالا هفته بزرگی را در پیش خواهد داشت.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین روز گذشته در آزمایش مجدد مقاومت ۲۵٬۰۰۰ دلار تا ۲۵٬۱۸۳ دلار افزایش یافت. گاوها در تلاش بودند تا همزمان با بسته بودن بازارهای مالی (که احتمالا پس از باز شدن خبرهای منفی به همراه داشته باشد)، این محدوده مقاومت سرسخت را به حمایت تبدیل کنند و ادامه روند صعودی را تضمین کنند. اما قیمت بیت کوین برای بار دوم از «ابر مقاومت» موجود در سطح ۲۵٬۰۰۰ دلار پس زده شد و برای مدتی کوتاهی تا سطح ۲۳٬۸۰۰ دلار کاهش یافت. همانطور که در مطالب پیشین میهن بلاکچین مطالعه کرده‌اید، سطح ۲۵٬۰۰۰ دلار محل تلاقی سه مقاومت کلیدی است.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ساعتی
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ساعتی؛ منبع: تریدینگ ویو

فعالیت‌ مشکوک نهنگ‌ها در صرافی بایننس

همزمان با جو متشنج معامله‌گران با نزدیک شدن زمان بسته شدن کندل هفتگی، پلتفرم متریال ایندیکیترز (Material Indicators) با بررسی دفتر سفارش صرافی بایننس، از دستکاری قیمت لحظه‌ای بازار توسط نهنگ‌ها خبر داد. این پلتفرم در حساب توییتر خود اظهار داشت:

دیوار خرید بیت کوین مجددا جابجا شد… ظاهرا نهنگ‌ها در تلاشند تا قیمت را به سمت سطح فروش (Ask) خود هدایت کنند.

آن‌ها اگر بتوانند به قدری سایر خریداران را جذب کنند که سطح قیمت ۲۵٬۰۰۰ دلار تثبیت شود، تا ۲۶٬۰۰۰ دلار مقاومت اندکی وجود دارد و پس از آن تا ۳۰٬۰۰۰ دلار تقریبا هیچ مقاومتی نیست.

نمی دانم تا کی می‌توانند به این بازی ادامه دهند اما من با کمال میل در کنار آن‌ها بازی می‌کنم.

دستکاری قیمت بیت کوین توسط نهنگ‌های بایننس
منبع: توییتر

شایان ذکر است در ساعات نهایی پیش از بسته‌شدن کندل هفتگی، نوسانات به بازار اسپات بازگشت و کندل هفتگی بیت کوین در محدوده ۲۴٬۲۹۶ دلاری بسته شد.

بیت کوین در صورت تکرار روند سال ۲۰۱۷، هفته بزرگی را در پیش خواهد داشت

در همین حال، پلتفرم تحلیلی دیسنتریدر (Decentrader) با مقایسه روند قیمت بیت کوین با چرخه هاوینگ پیشین، در توییتی خاطرنشان کرد همه چیز با تحولات قیمتی بیت کوین در طول ۴ سال گذشته مطابقت دارد. دیسنتریدر در این رابطه نوشت:

افزایش اخیر قیمت بیت کوین از ۱۷٬۰۰۰ دلار به ۲۳٬۰۰۰ دلار با روند بیت کوین در سال ۲۰۱۷ در روز هزارم چرخه هاوینگ مطابقت دارد… در آن زمان، قیمت بیت کوین پس از روند خنثی، به مدت ۳۰ روز کمی افزایش یافت و سپس، جهشی صعودی را تجربه کرد. در صورتی که بیت کوین به تکرار روند سال ۲۰۱۷ ادامه دهد در هفته پیش رو جهش بزرگی را تجربه خواهد کرد.

مقایسه بازارهای خرسی
مقایسه چرخه هاوینگ فعلی (سبز) با چرخه‌های قبل (آبی ۲۰۱۷ و قرمز ۲۰۱۳)؛ منبع: توییتر
  • آیا قیمت بیت کوین می‌تواند بر مقاومت ۲۵٬۰۰۰ دلار غلبه کند؟

تحلیل دفتر سفارشات بایننس نشان می‌دهد نهنگ‌ها تمایل به افزایش قیمت بیت کوین دارند. همچنین مقایسه قیمت بیت کوی در چرخه گذشته نشان می‌دهد موفقیت نهنگ‌ها به هیچ وجه غیر ممکن نیست. با این حال باید توجه داشت سطح مقاومت ۲۵۰۰۰ دلار مقاومت بسیار سرسختی است و امکان دارد نهنگ‌ها نتوانند کلیت بازار را با خود همراه کنند.
منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه