کریپتو

اوپن سی برای رقابت با پلتفرم بلر کارمزدهای معاملاتی خود را رایگان کرد

اوپن سی، بزرگترین بازار معاملاتی توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در توییتی از تغییر ساختار گسترده در کارمزدها و میزان درآمد سازندگان NFTها خبر داد و میزان کارمزد اخذ شده برای معاملات را به صفر رساند. این سیاست برای رقابت با رقبای جدیدی مانند پلتفرم بلر (BLUR) اتخاذ شده است.

به گزارش کوین تلگراف و بر اساس داده‌های پلتفرم تحلیلی نانسن، حجم معاملاتی روزانه بازار بلر در تاریخ ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن) از اوپن سی پیشی گرفته است. این نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران به دنبال کسب سود بیشتر در بازارهایی با کارمزد پایین‌تر هستند.

حجم معاملات روزانه بلر و اوپن سی
نمودار حجم معاملات روزانه بلر و اوپن سی – منبع: Nansen

به دنبال این آمار، اوپن سی از ۳ تغییر گسترده برای بازگرداندن مشتریان از دست رفته خبر داد:

  • اولین تغییر، کاهش کارمزد معاملات به صفر برای مدت محدود است.
  • علاوه بر این، تغییراتی در میزان درآمد سازندگان توکن‌های NFT ایجاد شده است.
  • اخرین مورد به تغییر سیاست مسدودشدن سایر بازارهای معاملاتی مربوط می‌شود.

اوپی سی در واکنش به این تغییرات خاطرنشان کرد سیاست‌های جدید برای احیای تسلط این بازار در فضای NFTها صورت می‌گیرد:

اتفاقات اخیر، از جمله تصمیم بلر برای درآمد سازندگان NFT و انتخابی نادرستی که سازندگان (NFT) بین نقدینگی در بلر یا اوپن سی باید انجام دهند، ثابت می‌کند سیاست‌های پیشین ما دیگر جواب نخواهند داد.

اوپن سی مدعی است از درآمد سازندگان NFT به طور همه‌جانبه‌ای دفاع کرده و سیاست جدیدی را اتخاذ کرده که به کاربران امکان فروش از طریق سایر مجموعه‌هایی که سیاست‌های مشابهی با اوپن سی دارند، از جمله بلر فراهم می‌کند.

برنامه جدید اوپن سی برای احیای مشتریان از دست رفته
برنامه جدید اوپن سی برای احیای مشتریان از دست رفته

برتری حجم معاملات روزانه پلتفرم بلر را می‌توان به سیاست جدید حق امتیاز این بازار و تفاوت گزینه‌های پرداختی این حق امتیاز در مقایسه با اوپن سی نسبت داد.

سیاست کنونی حق امتیاز در پلتفرم اوپن سی، مانع از دریافت حق امتیاز در بازارهای مختلف می‌شود. دلایل مختلفی برای این سیاست وجود دارد که در بخش پرسش‌های متداول به آن اشاره شده است. با این حال، در نهایت سازندگان تنها محدود به کسب حق امتیاز در یک پلتفرم هستند.

جامعه رمزارزها در بحبوحه جنگ میان بلر و اوپن سی، بر اهمیت وجود رقابت در این صنعت تاکید کرده‌اند. در حقیقت، اگر رقابتی نبود، بازارهای مطرح و بزرگ مانند اوپن سی در نهایت با افزایش هنگفت کارمزدها حق سازندگان و کلکسیونرهای NFT را ضایع می‌کردند.

علاوه بر این، اوپن سی قصد دارد سیاست‌های جدیدی را اتخاذ کند و تصمیم‌های بهتری را برای کاربران خود بگیرد. با این حال، گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر افزایش دوباره کارمزدهای اوپن سی در صورت احیای مشتریان از دست رفته وجود دارد.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه