بلاکچیناینترنت و شبکهکریپتوهوش مصنوعی

ترکیب بلاکچین و هوش مصنوعی؛ از ایده تا عمل!

 

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش اکسران : سال‌ها است که هوش مصنوعی و بلاکچین سرفصل اخبار هستند و هر یک نوید می‌دهند که در آینده شیوه تجارت و تعامل ما با تکنولوژی را متحول خواهند کرد. به گفته آندره کرونژ (Andre Cronje) بنیانگذار فانتوم، این دو تکنولوژی آنقدرها که تصور می‌شود مکمل هم نیستند. او معتقد است که بلاکچین و هوش مصنوعی از نظر زیرساخت کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند و ادغام آنها کار بسیار دشواری است. کرونژ معتقد است که بلاکچین به نسبت سیستم‌های متمرکز سرعت پایین‌تری دارد اما این به دلیل این است که شفافیت و امنیت را در اولویت قرار داده است. تراکنش‌ها در یک دفتر کل توزیع‌شده و عمومی که تغییرناپذیر و مقاوم در برابر دستکاری است، تأیید و ثبت می‌شوند. همین موضوع بلاکچین را به بستری مناسب برای انجام تراکنش‌ها به صورت ایمن و مدیریت داده‌های حساس تبدیل کرده است. بر خلاف بلاکچین، هوش مصنوعی به دلیل سرعت و قدرت پردازشی بالای خود شناخته شده است و به گفته کرونژ این امر هزینه دارد.
الگوریتم‌های هوش مصنوعی اغلب مانند جعبه سیاه عمل می‌کنند و تصمیماتی که گرفته می‌شود یا داده‌هایی که استفاده می‌شوند همیشه و کاملاً شفاف نیستند.
با توجه به این تفاوت‌های اساسی بعید است که بلاکچین و هوش مصنوعی بتوانند به این زودی‌ها در یک سیستم واحد استفاده شوند.
به گفته کرونژ پروژه‌هایی که ادعا می‌کنند با محوریت هوش مصنوعی در حال فعالیت هستند، صرفاً می‌خواهند خودی نشان دهند و ارزش توکن خود را بالا ببرند. در واقعیت، نه بلاکچین هوش مصنوعی را بهبود می‌بخشد و نه هوش مصنوعی بلاکچین را.
ممکن است این سناریو وجود داشته باشد که در آینده بلاکچین‌ها به اندازه کافی سریع باشند تا بتوانند توان عملیاتی لازم برای برنامه‌های هوش مصنوعی را مدیریت کنند؛ اما لزوم این کار چیست؟
کرونژ بر این باور است که بلاکچین و هوش مصنوعی مزیتی برای یکدیگر ندارند و ترکیب این دو مانند تلاش برای ترکیب آب و روغن است.
سایر رهبران برجسته این حوزه معتقدند که ترند بعدی بازار ارزهای مبتنی بر هوش مصنوعی هستند و این توکن‌ها روند صعودی بعدی را هدایت خواهند کرد. تا اینجای کار به نظر می‌رسد که بیشتر حق با آنها است نه کرونژ! این موضوع را با بررسی قیمت توکن‌ها و برنامه‌های کاربردی مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توان متوجه شد.

خرید ارز دیجیتال با 500 هزار تومان!

تو صرافی اکسران  میتونی فقط با 500 هزار تومان، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

شروع
 

 

منبع

بی این کریپتو
بیشتر بخوانید:  بلاک چین و هوش مصنوعی چگونه صنعت بهداشت و درمان را متحول می‌کنند؟

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه