کریپتو

وضعیت استیبل کوین‌ها پس از دستور توقف صدور BUSD چگونه است؟

همانطور که در گزارش قبلی مطالعه کردید، دستور توقف صدور BUSD توسط اداره خدمات مالی نیویورک صادر شده است و شرکت پکسوس، صادر کننده این استیبل کوین اعلام کرد از این پس دلار بایننس جدیدی صادر نمی‌کند. این شرکت تا فوریه ۲۰۲۴، امکان بازخرید BUSDهای موجود را فراهم کرده است.

این موضوع تبعات زیادی برای فضای رمزارزها خواهد داشت که در گزارش‌های آتی میهن بلاکچین به آن خواهیم پرداخت. در حال حاضر و پس از ۲ روز از انتشار این خبر، هولدرهای BUSD در شبکه‌های اتریوم و زنجیره هوشمند بایننس در حال دامپ دارایی خود هستند. داده‌های شرکت سنتیمنت این موضوع را نشان می‌دهد؛ در تصویر زیر نمودار آبی متعلق به پوزیشن هولدرهایی با ۱۰٬۰۰۰ تا ۱۰۰٬۰۰۰ BUSD در زنجیره BNB و نمودار آبی کمرنگ متعلق به هولدرهایی با ۱۰٬۰۰۰ تا ۱۰۰٬۰۰۰ BUSD در شبکه اتریوم است:

استیبل کوین BUSD در زنجیره هوشمند بایننس و اتریوم
منبع: سنتیمنت

پکسوس تاکنون بیش از ۷۰۰ میلیون BUSD را به آدرس توکن سوزی آن ارسال کرده است. با مهاجرت کاربران از BUSD به جایگزین‌هایی همچون تتر و USDC، ارزش بازار این استیبل کوین‌ها بالاتر رفته است؛ به طوریکه در این ۲ روز، ۱ میلیارد تتر جدید روی شبکه ترون صادر شده است و مارکت کپ آن به ۶۹.۵ میلیارد دلار رسیده است.

این موضوع در استخر BUSD V2 کرو نیز مشاهده شده است. داده‌های این استخر نشان می‌دهد که تعادل موجودی استیبل کوین‌های آن، به طرز شدیدی نامتعادل شده است؛ به گونه‌ای که سهم BUSD به ۷۹٪ و سهم تتر و یو اس دی‌کوین و دای به ترتیب به ۴.۸٪ و ۷.۹٪ و ۷.۸٪ رسیده است. همچنین داده‌های استخر 3pool کرو نشان می‌دهد که تریدرها، تتر را به سایر استیبل کوین‌ها ترجیح داده‌اند.

santimentcryptoslate


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه