کریپتو

اوکراین به پروژه‌ی ارز دیجیتال ملی سرعت بخشید

اوکراین به پروژه‌ی ارز دیجیتال ملی سرعت بخشید

به گزارش زوم ارز، میخایلو فدروف، وزیر تحول دیجیتال اوکراین، فاش کرد که وزارتخانه‌ی وی خواهان اقدام جهت نهایی‌سازی توسعه‌ی هروینیا الکترونیک متعلق به این کشور است. برنامه‌ی اولیه، شروع فاز آزمایشی در سال 2024 بود اما حال دولت به دنبال آغاز آن در سال جاری است.


مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

فدراوف در صحبت با پورتال خبری RBC-Ukraine گفت که تاکنون نخستین تراکنش‌های بلاکچینی با هروینیا دیجیتال انجام شده‌اند. در ماه ژانویه سال 2021 این وزارتخانه بنیاد توسعه‌ی استلار را به‌عنوان همکار خود در ساخت اکوسیستم دارایی دیجیتال این کشور، شامل زیرساخت ارز دیجیتال بانک مرکزی اوکراین، انتخاب کرد.

در ماه نوامبر 2022، بانک ملی اوکراین یک طرح مفهومی از هروینیا به اعضای صنعت ارزهای دیجیتال، بانک‌ها و بقیه موسسات مالی ارائه کرد. در ماه ژانویه‌ی سال جاری، بانک Tascombank آزمایشاتی را با این ارز در شبکه استلار به انجام رساند.

فدروف، کسی که به‌عنوان معاون نخست وزیر اوکراین نیز خدمت‌رسانی می‌کند، گفت که وی طی نامه‌ای به بانک ملی اوکراین تاکید کرد که سرعت بخشیدن به روند توسعه‌ی هروینیا الکترونیک امری ضروری به شمار می‌رود.

وزیر تحول دیجیتال این کشور یادآور شد که مطابق قانون فعلی اوکراین، بانک ملی این کشور باید در سال 2024 مرحله‌ی آزمایشی هروینیا دیجیتال را آغاز کند. در ادامه وی که یکی از طرفداران رمز ارزها به شمار می‌رود تاکید کرد: اما ما خواهان آغاز آن در سال جاری هستیم.

علی‌رغم درگیری‌های فعلی با روسیه، اخیرا فدوروف تایید کرد که کیف برنامه‌ی بسیار بلندپروازانه‌ای جهت تبدیل اوکراین به دیجیتال‌ترین کشور طی دو سال آینده دارد.

منبع: Bitcoin.com


سر تیتر اخبار:


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه