کریپتو

واحد ترکیه صرافی FTX با حکم دادگاه آمریکا، تحت نظارت نهادهای ترک قرار می‌گیرد

واحد ترکیه صرافی FTX با حکم دادگاه آمریکا از پروسه پرونده ورشکستگی این صرافی جدا شد و مستقیما در اختیار نهادهای نظارتی ترکیه قرار گرفت. همچنین مجوز فروش دارایی‌های توکن این صرافی از سمت دادگاه داده شد.

به گزارش کوین‌دسک، بیش از ۳ ماه از سقوط صرافی FTX و اعلام ورشکستگی فصل ۱۱ این صرافی در آمریکا می‌گذرد. جان دورسی (John T. Dorsey) قاضی دادگاه پرونده FTX دیروز طی نامه‌ای موافقت خود را برای جدایی واحد ترکیه این صرافی اعلام کرد.

داستان از این قرار است که مقامات نظارتی ترکیه اموال و دارایی‌های FTX در این کشور را پس از ورشکستگی آن تحت نظارت خود قرار داده بودند و به خاطر تضادهایی که در قوانین نظارتی ترکیه و آمریکا قرار داشت، حاضر به تبعیت از احکام دادگاه آمریکا نبودند.

بنابرین در حال حاضر اموال ۲ شرکت FTX Turkey و SNG Investment (به مدیریت شرکت آلامدا) در اختیار نهادهای ترک قرار گرفته است و تصمیم‌گیری در خصوص این اموال به آن‌ها واگذار شده است.

اما موضوع دومی که دادگاه در مورد آن تصمیم‌گیری کرد بحث فروش بخشی از ۴.۶ میلیارد دلار آلت کوین از دارایی‌ FTX در بازار بود که قاضی با این درخواست نیز موافقت کرد.

در صورت انتشار جزییات بیشتر در مورد مقدار و نام توکن‌هایی که قرار است به فروش برسند، این خبر به روزرسانی خواهد شد.

coindesk.theblock


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه