کریپتو

چند ساعت تا انتشار CPI آمریکا؛ انتشار چه نرخی باعث ریزش قیمت بیت کوین می‌شود؟

 به گزارش اکسران آمار نرخ تورم ژانویه، امروز سه‌شنبه ساعت ۱۷ به وقت تهران اعلام می‌شود. CPI سالانه ماه دسامبر ۲۰۲۲، ۶.۵٪ بود و پیش‌بینی‌ها در مورد CPI ماه ژانویه ۶.۲٪ است. انتشار این آمار بالای این میزان می‌تواند موجب ریزش در بازارهای سهام و رمزارزها شود.

به گزارش بین‌کریپتو، شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) آمریکا از مهم‌ترین فاکتورهای تعیین نرخ بهره توسط فدرال رزرو است. انتظار می‌رود امروز شاهد کاهش ۰.۳٪ نرخ سالانه این شاخص باشیم. همچنین Core CPI (همان CPI با در نظر گرفتن تمام کالاها غیر از خوراک و انرژی) نیز از اهمیت زیادی برخوردار است که انتظار داریم نرخ سالانه آن به ۵.۵٪ کاهش پیدا کند.

انتشار آماری بالاتر از اعداد ذکر شده می‌تواند موجب ایجاد ترس در معامله‌گران بازارهای سهام و کریپتوکارنسی شود. کما اینکه قیمت بیت کوین پس از حوادث و فادی که دیروز در جریان توقف صدور استیبل کوین BUSD در بازار ایجاد شد، پناتسیل از دست دادن حمایت ۲۰,۵۰۰ دلار را دارد.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته منبع: تریدینگ ویو

جروم پاول رییس فدرال رزرو در سخنرانی خود پس از اعلام نرخ بهره، بارها بر واژه کاهش تورم تاکید کرده بود و شرط توقف سیاست‌های انقباضی را رسیدن به تورم ۲٪ اعلام کرد. حال بازار منتظر است ببیند که آیا این نرخ مطابق با صحبت‌های پاول در حال کاهش است یا خیر.

همچنین شاخص قیمت تولید کننده (PPI) نیز قرار است پنجشنبه همین هفته ساعت ۱۷ به وقت تهران اعلام شود. این شاخص تورم آمریکا را در سطح عمده‌فروشی بررسی می‌کند. انتظار می‌رود که نرخ PPI سالانه از ۶.۲٪ به ۵.۴٪ کاهش پیدا کند.

نرخ CPI و PPI ماه ژانویه آمریکا چه زمانی اعلام می‌شود و انتظار می‌رود چقدر باشد؟

  • شاخص CPI ژانویه امروز ساعت ۱۷ اعلام می‌شود و انتظار می‌رود از ۶.۵٪ سالانه به ۶.۲٪ کاهش پیدا کند. شاخص PPI نیز روز پنجشنبه ساعت ۱۷ اعلام می‌شود و انتظار می‌رود از ۶.۲٪ سالانه به ۵.۴٪ کاهش پیدا کند.

وضعیت قیمت بیت کوین پس از اعلام شاخص‌های تورم آمریکا چه خواهد شد؟

  • در صورتی که این آمار بیشتر از حد انتظارات گفته شده اعلام شوند، شاهد ایجاد فاد در بازار خواهیم بود که ممکن است قیمت بیت کوین را به زیر حمایت ۲۰,۵۰۰ دلار بکشاند. در صورت اعلام CPI برابر ۶.۲٪ احتمالا بازار به حرکت رنج خود ادامه دهد و در صورت اعلام زیر ۶.۲٪ می‌توانیم انتظار حمله دوباره قیمت BTC به مقاومت ۲۴,۰۰۰ دلار را داشته باشیم.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه