بازارهای مالیبلاکچینتکنیکالکریپتو

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم؛ چشم‌انداز قیمت اتر در ادامه ۲۰۲۳ از نگاه بنجامین کاون

به گزارش اکسران : قیمت اتریوم در بازار خرسی سال ۲۰۲۲ بر خلاف بازار خرسی قبل، مقاومت حیرت‌انگیزی در برابر ریزش نشان داد. این مقاومت به حدی بود که بسیاری از تحلیل‌گران را در مورد تشکیل کف بازار در نوامبر و دسامبر ۲۰۲۲ دچار تردید کرد. با این حال یکی از تحلیل‌گران مطرح بازار کریپتو یعنی بنجامین کاون معتقد است که قیمت اتریوم طی ماه‌های آینده نزولی می‌شود و «به خانه باز می‌گردد».

به نقل از دیلی‌هادل، بنجامین کاون تحلیل‌گر مطرح فضای کریپتو با انتشار ویدیوی جدیدی در کانال یوتیوب خود آینده قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۳ را بررسی کرده است. او در این ویدیو نمودار زیر را به اشتراک گذاشت که بر نکات جالبی تاکید می‌کند:

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم در تایم‌فریم هفتگی، منبع: یوتیوب
  • در نمودار بالا نوار سبز رنگ «نوار رگرسیون لگاریتمی فیت شده به داده‌های بدون حباب» است و به اعتقاد کاون نشان‌دهنده «محدوده قیمت جذاب برای خرید (ٰValue Zone)» برای اتر است. جالب اینجاست که در بازار خرسی سال ۲۰۲۲ قیمت اتریوم هیچگاه به این محدوده وارد نشد و تنها سطح بالای این محدوده را در ۱۸ ژوئن ۲۰۲۲ (۲۸ خرداد ۱۴۰۱) لمس کرد.
  • در نمودار قیمت اتریوم در بازار خرسی ۲۰۲۲ می‌توان دو خط روند را شناسایی کرد که قیمت ETH به حرکت در میان آن‌ها محدود مانده است. این دو خط روند که در نمودار بالا با رنگ زرد مشخص شده‌اند در ماه می سال ۲۰۲۳ با یکدیگر ملاقات می‌کنند. بنجامین کاون معتقد است تا این تاریخ قیمت اتر مثلث تشکیل شده در نمودار را می‌شکند و وارد محدوده قیمت جذاب برای خرید (محدوده سبز رنگ یا Value Zone) می‌شود.

کاون معتقد است که توجیه‌کنندگان قیمت فعلی اتر که به‌روزرسانی مرج و افزایش توکن‌سوزی اتر بعد از هاردفورک لندن را دلیل مقاومت قیمت آن در برابر نزول می‌دانند در اشتباه هستند و قیمت اتریوم «به خانه باز خواهد گشت». او اظهار داشت که حتی اگر قیمت بیت کوین در نوامبر ۲۰۲۲ به کف رسیده باشد احتمال دارد قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۳ کف جدیدی ثبت کند.

کاون همچنین با به اشتراک گذاشتن چارت قیمت اتر در برابر بیت کوین (ETH/BTC) نکات جالبی را مطرح کرد:

چارت قیمت اتر در برابر بیت کوین
نمودار قیمت اتر بر حسب بیت کوین در تایم‌فریم هفتگی؛ منبع: یوتیوب
  • در نمودار بالا نوار قرمز نشان‌دهنده محدوده‌ای است که پیک قیمت اتر در برابر بیت کوین را نشان می‌دهد و معمولا قیمت اتر پس از رسیدن به این محدوده در برابر قیمت بیت کوین عقب‌نشینی کرده است.
  • همچنین قیمت اتر در برابر بیت کوین در حال حاضر در حال فشرده شدن به خط روند صعودی است که از ابتدای ۲۰۲۰ آغاز شده است. این خط روند در نمودار بالا با رنگ زرد مشخص شده است.

بنجامین کاون معتقد است تا زمانی‌که قیمت اتریم در برابر بیت کوین به پایین این خط روند نرسد بازار خرسی سیکل اخیر به سرانجام خود نرسیده است. او معتقد است جفت ETH/BTC از سطح فعلی خود که حدود ۰.۰۷ است احتمال دارد تا سطح ۰.۰۴ نزول کند. البته این موضوع لزوما به معنای نزول قیمت اتر نیست بلکه امکان دارد با افزایش قیمت بیت کوین در حالیکه قیمت اتر ثابت است محقق شود.

البته خود بنجامین کاون اعتراف می‌کند که ممکن است هیچگاه این پیش‌بینی‌ها محقق نشوند و امکان دارد تغییرات تکنولوژیک اتریوم بعد از به‌روزرسانی مرج و هاردفورک لندن نظر سرمایه‌گذاران سازمانی را به خود جلب کرده باشد و تقاضای خرید برای اتریوم در مقایسه با بیت کوین را به نحو ماندگاری افزایش داده باشد. کاون در ویديوی قبلی خود در مورد «بدترین سناریو ممکن برای قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳» هم اظهار نظر کرده است که مطالعه آن می‌تواند برای مخاطبان جالب باشد.

  • آینده قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۳ از نگاه بنجامین کاون چگونه است؟

کاون معتقد است قیمت اتریوم طی ماه‌های آینده و نهایتا ماه می (اردیبهشت ۱۴۰۲)، وارد محدوده «جذاب برای خرید (Value Zone)» می‌شود. این محدوده در حال حاضر سطح ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار را نشان می‌دهد اما تا ماه می بازه «جذاب برای خرید» به سمت بالا حرکت خواهد کرد.

  • آیا قیمت اتریوم به عملکرد خوب خود در مقایسه با قیمت بیت کوین ادامه می‌دهد؟

بنجامین کاون با تحلیل تکنیکال نمودار ETH/BTC معتقد است روند صعودی ارزش ETH/BTC پایدار نخواهد بود و قیمت ETH در برابر BTC از سطح فعلی که حدود ۰.۰۷ است تا سطح ۰.۰۴ نزول خواهد کرد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه