کریپتو

تقاطع مرگ در چارت بیت کوین تشکیل شد

تقاطع مرگ در چارت بیت کوین تشکیل شد

سیگنال تکنیکالی که معامله‌گران به‌هیچ‌وجه تمایلی به دیدن آن ندارند بر روی بیت کوین دیده شد.


مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

به گزارش زوم ارز، اخیرا بنجامین کوون، تحلیلگر رمز ارزها، یک الگوی تکنیکال برجسته بر روی چارت هفتگی بیت کوین را مورد اشاره قرار داد. این الگو «تقاطع مرگ» نام دارد. این الگو زمانی شکل می‌گیرد که یک اندیکاتور moving average با دوره‌زمانی کوتاه‌تر همچون 50 هفته، پایین‌تر از یک moving average با دوره‌زمانی بلندتر قرار می‌گیرد. در اصطلاحات مالی، این الگو نشانه‌ای منفی به‌شمار می‌رود که به یک بازگشت احتمالی در روند و شکل گرفتن روند نزولی اشاره دارد.

معمولا تقاطع مرگ به‌عنوان نشانه‌ای برای احساسات منفی در بازار برشمرده می‌شود و می‌تواند منجر به کاهش شدید قیمت شود. این الگو، هشداری برای معامله‌گران جهت حفظ احتیاط و برای سرمایه‌گذاران بلندمدت جهت درنظرگرفتن فروش موجودی خود است.

همچنین، این الگو می‌تواند نشانگر تغییر در احساسات بازار از مثبت به منفی باشد.

علی‌رغم روند ریکاوری که در ماه ژانویه آغاز شد، بیت کوین امکان ورود به یک روند صعودی بلندمدت را نیافت، دو روز پیش به‌سرعت افت کرد و به سطح قیمت 21000 دلار بازگشت. این امر می‌تواند نشانه‌ای از بازگشت بیشتر برای روند قیمتی پرچمدار بازار ارزهای دیجیتال باشد.

هرچند، شایان ذکر است که تقاطع مرگ صرفا یکی از اندیکاتورهای متعدد تکنیکال مورداستفاده توسط معامله‌گران و تحلیلگران برای اخذ تصمیمات آگاهانه به شمار می‌رود. درحالی که این اندیکاتور می‌تواند ابزاری ارزشمند برای دستیابی به درکی از احساسات بازار باشد، نمی‌تواند آینده‌ی عملکرد بازار را تضمین کند.

در لحظه‌ی نگارش این خبر، بیت کوین با افتی 1.17 درصدی در شبانه روز گذشته در سطح قیمت 21626 دلار قرار دارد. طلای دیجیتال با موفقیت از افت محلی 21476 دلار بازگشت. متاسفانه، الگوی تقاطع طلایی که در چارت روزانه توسط معامله‌گران موردانتظار بود، تشکیل نشد.

منبع: U.today


سر تیتر اخبار:


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه