کریپتو

تست نت جدید اتریوم برای آزمایش برداشت اترهای استیک شده امروز راه‌اندازی می‌شود

امروز عصر اولین شبکه آزمایشی عمومی شبکه اتریوم قبل از آپدیت شانگهای به نام ژجیانگ (Zhejiang) راه‌اندازی می‌شود که هدف آن آزمایش برداشت اترهای استیک شده در بیکن‌چین است. همچنین قرار است ۶ روز بعد (سه‌شنبه) آپدیت‌های شانگهای (Shanghai) و کاپلا (Capella) روی شبکه‌ آزمایشی پیاده‌سازی شوند و مورد سنجش قرار گیرند.

به گزارش کوین تلگراف، دیروز پریتوش (Parithosh) توسعه‌دهنده ارشد اتریوم در توییتی اعلام کرد که شبکه آزمایشی ژجیانگ (Zhejiang) اتریوم امروز ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران راه‌اندازی می‌شود. این اولین شبکه آزمایشی اتریوم پس از آپدیت مرج محسوب می‌شود و هدف آن آزمایش پروسه برداشت اتر از بیکن‌چین است که قرار است پس از آپدیت شانگهای در شبکه اصلی امکان‌پذیر شود. به همین مناسبت اکنون سورس کدهای برداشت اتریوم از بیکن‌چین در سایت بنیاد اتریوم منتشر شده است.

پیش از این، توسعه‌دهندگان هسته اتریوم در ۱۵۱امین جلسه خود که در ۸ دسامبر (۱۷ شهریور) برگزار شد، ماه مارس (اسفند) را برای انجام هاردفورک شانگهای در نظر گرفته بودند. پس از شانگهای احتمالا در ماه می یا جون (اردیبهشت یا خرداد) شاهد اعمال پروپوزال EIP-4844 در شبکه باشیم که با نام پروتو دنک شاردینگ (Proto-danksharding) معروف است که می‌تواند مقیاس‌پذیری رول‌آپ‌های (Rollups) اتریوم را تا ۱۰۰ برابر افزایش دهد و کارمزد تراکنش‌ها را کاهش دهد.
منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه