کریپتو

تحلیل تکنیکال قیمت متیک؛ آیا قیمت MATIC می‌تواند به ۱.۵ دلار برسد؟

یکی از آلت‌کوین‌هایی که در بازار خرسی سال ۲۰۲۲ عملکرد بسیار خوبی داشت، متیک، رمزارز بومی شبکه پالیگان است. شبکه پالیگان با ادامه روند تحقیق و توسعه در سال گذشته و ثبت قرارداد‌های تجاری موفق و متعدد به مطرح‌ترین شبکه لایه ۲ اتریوم، دست کم از نظر بازاریابی، تبدیل شده است. همچنین از ابتدای سال ۲۰۲۳ تا امروز قیمت متیک رشد چشمگیری داشته است و حدود ۵۵٪ افزایش یافته است. به همین دلیل بسیاری از فعالان فضای کریپتو هم برای معامله و هم برای سرمایه‌گذاری قیمت MATIC را زیر نظر دارند. بنابراین مناسب دیدیم در این مطلب تحلیل تکنیکالی از قیمت متیک ارائه کنیم.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، قیمت متیک در تاریخ ۲۵ ژانویه (۵ بهمن) پس از رسیدن به حمایت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۰.۹۷ دلار (منحنی آبی در نمودار پایین)، وارد روندی صعودی شد و تا ۲۶ ژانویه (۶ بهمن) به بالای سطح مقاومت حیاتی ۱.۰۵ دلار رسید (خط چین آبی). شکسته شدن این مقاومت نشان می‌دهد عدم قطعیت موجود در نوسانات قیمت متیک در رنج مشخص شده با دو خط چین آبی، به نفع گاوها برطرف شده است.

نمودار قیمت متیک در تایم‌فریم روزانه
نمودار قیمت متیک در تایم‌فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

پس از شکسته شدن مقاومت ۱.۰۵ دلار گاوها توانستند حرکت صعودی را ادامه دهند و جفت معاملاتی MATIC/USDT در تاریخ ۲۷ ژانویه (۷ بهمن) از مقاومت محلی ۱.۱۶ دلار عبور کرد. این حرکت صعودی در صورت ادامه، در سطح ۱.۳ دلار پیک قیمت متیک در ماه نوامبر است، دوباره مقاومت شدیدی از سوی خرس‌ها مواجه خواهد شد و برای خغلبه بر آن به مومنتم صعودی زیادی نیاز دارد. اگر گاوها بتوانند بر این مقاومت غلبه کنند، رالی صعودی قیمت MATIC می‌تواند تا ۱.۵ دلار ادامه داشته باشد.

برعکس، اگر مومنتم صعودی در بازار کریپتو کاهش یابد و خرس‌ها بر بازار مسلط شوند امکان دارد قیمت MATIC به کمتر از ۱.۰۵ دلار برسد، که می‌تواند نشان دهد رشد قیمت اخیر تله گاوی بوده است. پس از آن امکان دارد قیمت MATIC تا سطح ۰.۹۱ دلار کاهش یابد که مصادف با حمایت محلی بعدی است.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه