کریپتو

کاخ سفید نقشه راه دولت برای رمزارزها را منتشر کرد

کاخ سفید در ۲۷ ژانویه (۷ بهمن) بیانیه‌ای با عنوان «نقشه راه دولت برای کاهش خطرات رمزارزها» منتشر کرد. مخاطب بخش اعظم این بیانیه، کنگره ایالات متحده است و خطوط اصلی مورد نظر دولت برای قانون‌گذاری را به اطلاع کنگره می‌رساند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، نویسندگان بیانیه برای «کاهش خطرات رمزارزها» یک مسیر دو وجهی را ترسیم کردند که وجه اول آن تاکید بر «اولین چارچوب جامع دولت برای توسعه دارایی دیجیتال» است که در سپتامبر (شهریور ۱۴۰۱) منتشر شد. این سند بر اساس فرمان اجرایی جو بایدن برای «توسعه مسئولانه دارایی‌های دیجیتال» تدوین شده بود.

وجه دوم مطرح شده در این بیانه، افزایش تلاش‌های دستگاه‌های اجرایی در پیاده‌سازی و صدور دستورالعمل‌های جدید است. طبق این بیانیه، سازمان‌های دولتی در حال تدوین «برنامه‌های آگاهی‌دهنده عمومی برای کمک به مصرف‌کنندگان در درک خطرات خرید ارزهای دیجیتال» هستند.

نکته جالب توجه اینکه این بیانیه لیست بلندبالایی از درخواست‌ها را خطاب به کنگره مطرح می‌کند و تاکید کرده است که «کنگره نیز باید تلاش‌های خود را افزایش دهد». توصیه‌های کاخ سفید به کنگره، گسترش اختیارات تنظیم‌کننده، تقویت الزامات افشای اطلاعات، افزایش مجازات‌ها برای تخلفات، افزایش بودجه پیاده‌سازی قانون را شامل می‌شود. نویسندگان این بیانیه همچنین از این فرصت استفاده کردند و از کنگره خواستند که بعضی کارها را نیز انجام ندهد:

قانون‌گذاران نباید به نهادهای بزرگ و مهم مانند صندوق‌های بازنشستگی اجازه دهند که با سر در بازار کریپتو شیرجه بزنند.

آنها خاطرنشان کردند که محدود کردن چنین اقداماتی از نفوذ «آشفتگی بازار ارزهای دیجیتال» به کلیت سیستم مالی ایالات متحده جلوگیری می‌کند.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه