کریپتو

هشدار مهم سرمایه‌گذار معروف در مورد ادامه روند بازارهای مالی!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مایکل بری (Michael Burry)، سرمایه‌گذار معروفی که حباب مسکن در سال ۲۰۰۸ را به درستی پیش‌بینی کرده بود، نمودار مهمی را به اشتراک گذاشته که سرمایه‌گذاران باید قبل از ورود به بازار با اهرم بالا و شرط‌بندی روی بهبودی کامل بازار، نگاهی به آن بیندازند.
این نمودار که مربوط به شاخص S&P500 است، حرکت بازار در تقریباً ۲۰ سال پیش را نشان می‌دهد. در طول حباب دات کام (Dot-com bubble)، حداقل دو تلاش برای بریک آوت در بازار وجود داشت که همگی شکست خوردند.
هشدار مهم سرمایه‌گذار معروف در مورد ادامه روند بازارهای مالی!
با توجه به وابستگی زیاد بین بازار دارایی‌های سنتی و دیجیتال، ممکن است شاهد وقوع همان سناریو در آینده باشیم؛ چراکه هم دارایی‌های رمزارزی و هم دارایی‌های سنتی به آرامی به سطوح مقاومت محلی می‌رسند، که ممکن است نظریه بری را تایید کند.
در حال حاضر، به دلیل نرخ بهره بالا، سرمایه‌گذاران تقاضای کمتری برای دارایی‌های پرریسک مانند ارزهای دیجیتال، سهام و غیره نشان می‌دهند. با این حال، زمانی که بازارها به شدت تحت فشار قرار می‌گیرند و اکثر فعالان سازمانی آنها را به حال خود رها می‌کنند، سرمایه‌گذاران خرد کنترل را به دست گرفته و شروع به هدایت دارایی‌های انتخابی به سمت بالا می‌کنند. با این حال، بدون حمایت سازمانی، حرکت قابل‌توجهی صورت نمی‌گیرد و در نهایت، تمام قدرت خریدی که در بازار نزولی ظاهر شده بود، به سوختی برای کاهشِ بیشتر تبدیل می‌شود.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!
شروع


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه