کریپتو

تحلیل آن‌چین: علیرغم فروش گسترده بیت کوین در ضرر، هنوز به کف قیمت نرسیده‌ایم

با وجود اینکه بیت کوین نسبت به قیمت تاریخی ۶۸٬۷۸۶ دلاری خود در سال نوامبر (آبان) سال گذشته، بیش از ۷۵درصد کاهش یافته است؛ برخی تحلیلگران با استناد به داده‌های آن‌چین عقیده دارند که احتمالاً هنوز به کف قیمت بیت کوین نرسیده‌ایم.

به گزارش کرپیتو پوتیتو، تحلیلگران پلتفرم تحلیل آن‌چین کریپتوکوانت اعلام کردند از آنجا که قیمت بیت کوین فاصله زیادی با بالاترین سطح خود در سال گذشته دارد، اخیراً بسیاری از سرمایه‌گذاران، بیت کوین‌های خود را با ضرر می‌فروشند.

با این حال، درصد سرمایه‌گذارانی که اکنون دارایی‌های خود را زیر قیمت می‌فروشند، ممکن است برای رسیدن بازار به کف قیمت کافی نباشد.

تحلیل کرپیتوکوانت با استناد به اندیکاتور نسبت سود خروجی‌های خرج‌شده تعدیل‌شده (aSOPR) که تمام تراکنش‌های بیت کوین با طول عمر کمتر از یک سال را حذف می‌کند، نشان می‌دهد که بسیاری از سرمایه‌گذاران بیت کوین اکنون دارایی‌های خود را با ضرر می‌فروشند.

به این ترتیب، این اندیکاتور می‌تواند نشان دهد که بیت کوین به‌دنبال کاهش شدید قیمت نسبت به سال گذشته، در نهایت به پایین‌ترین سطح خود رسیده است.

تحلیل آن‌چین: علیرغم فروش گسترده بیت کوین در ضرر، هنوز به کف قیمت نرسیده‌ایم
نمودار نسبت سود خروجی‌های خرج‌شده تعدیل‌شده و قیمت بیت کوین

با این حال، استراتژیست کریپتوکوانت هشدار داد که تحلیل شرایط به این سادگی نیست. حداقل بر اساس یک اندیکاتور دیگر به نام خروجی‌های خرج‌نشده تراکنش (UTXO) می‌توان تفسیر دیگری داشت.

اندیکاتور خروجی‌های خرج‌نشده تراکنش، مقدار بیت کوین‌ باقی‌مانده در کیف پول پس از تراکنش را نشان می‌دهد.  کریپتوکوانت می‌گوید ۷۰درصد از خروجی‌های خرج‌نشده تراکنش‌های بیت کوین هنوز در سود هستند؛ در حالی که در بازارهای نزولی گذشته این مقدار کمتر از ۵۰درصد بوده است.

در بخشی از این تحلیل آمده است:

اکثر افرادی که اکنون بیت کوین‌های خود را با ضرر می‌فروشند، سرمایه‌گذاران نسبتاً جدیدی هستند. زمانی واقعاً به کف قیمت خواهیم رسید که بیش از نیمی از سرمایه‌گذاران در کل چرخه، از جمله آن‌ها در ضرر باشند.

تحلیل آن‌چین: علیرغم فروش گسترده بیت کوین در ضرر، هنوز به کف قیمت نرسیده‌ایم
نمودار خروجی‌های خرج‌نشده تراکنش و قیمت بیت کوین

معامله در محدوده قیمت ۱۶٬۵۰۰ دلاری به این معنی است که ارزش بیت کوین از زمان ثبت رکورد قیمت خود در نوامبر (آبان) سال گذشته، بیش از ۷۵درصد کاهش یافته است.

با این همه، دون‌آلت (DonAlt)، یکی دیگر از تحلیلگران محبوب ارز دیجیتال به‌تازگی هشدار داده است که اگر بیت کوین بخواهد از روند بازارهای نزولی قبلی پیروی کند، قیمت آن می‌تواند تا ۹٬۵۰۰ دلار نیز کاهش یابد.

تحلیل آن‌چین: علیرغم فروش گسترده بیت کوین در ضرر، هنوز به کف قیمت نرسیده‌ایم
مقایسه الگوی روند بازار نزولی فعلی بیت کوین با دو بازار گذشته

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه