بازارهای مالیبلاکچینقانون گذاریکریپتو

محدودیت استفاده از SWIFT در صرافی بایننس؛ ماجرا چیست؟

صرافی بایننس اعلام کرد استفاده از سیستم سوییفت در این صرافی برای خرید و فروش رمزارز با تراکنش‌های کمتر از ۱۰۰ هزار دلار آمریکا از تاریخ ۱ فوریه (۱۲ بهمن) تعلیق می‌شود. بایننس تاکید کرده است که این محدودیت بخاطر سیاست جدید شریک تجاری این صرافی در ارائه‌ خدمات سوییفت است و این موضوع مختص به صرافی بایننس نیست.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، صرافی رمزارز بایننس به کاربران خود اطلاع داد که امکان خرید و فروش مستقیم رمزارز با دلار آمریکا از طریق سیستم SWIFT برای مشتریان حقیقی از تاریخ ۱ فوریه (۱۲ بهمن) متوقف خواهد شد. تصویر پایین ایمیل صرافی بایننس به کاربران خود در مورد این محدودیت است.

ایمیل صرافی بایننس
ایمیل صرافی بایننس به کاربران؛ منبع: کوین تلگراف

همانطور که از متن ایمیل برمی‌آید در مورد این محدودیت‌ها باید نکات زیر را در نظر داشت:

  • این محدودیت‌ها برای تراکنش‌های دلاری به مبلغ کمتر از ۱۰۰ هزار دلار آمریکا از طریق سوییفت است.
  • محدودیت‌های ذکر شده تنها مشتریان حقیقی را شامل می‌شود و مشتریان حقوقی همچنان می‌توانند رمزارزهای ارائه شده در صرافی بایننس را از طریق سیستم سوییفت معامله کنند.
  • این محدودیت‌ها تنها در مورد دلار آمریکا صادق است و برای ارزهای دیگر مانند یورو چنین محدودیتی وجود ندارد.

بایننس اعلام کرده است به صورت فعال در حال جستجو برای یک شریک تجاری جدید برای بازگشایی کامل خدمات خرید فروش دلاری از طریق سوییفت است. بر اساس گزارش ۲۱ ژانویه (۱ بهمن) بلومبرگ، این تغییرات نتیجه سیاست‌ جدید شریک تجاری ارائه‌دهنده خدمات سوییفت به بایننس، یعنی بانک سیگنیچر (Signature) است. ظاهرا این بانک در تلاش است فعالیت‌های خود در زمینه دارایی‌های دیجیتال را کاهش دهد. بایننس همچنین تاکید کرده است این سیاست بانک سیگنیچر تمام شرکای رمزارزی این بانک را تحت‌الشعاع قرار داده است و صرافی بایننس در این مورد مستثنی نیست.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه